אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקסקון הטיוואנית הציעה 27 מיליארד דולר עבור חטיבת השבבים של טושיבה צילום: בלומברג

פוקסקון הטיוואנית הציעה 27 מיליארד דולר עבור חטיבת השבבים של טושיבה

עד כה הוגשו כבר עשר הצעות לרכישת חטיבת השבבים של הענקית היפנית. טושיבה מעוניינת למכור את הפעילות כדי לכסות הפסד של מיליארדים עקב פשיטת רגל צפויה של חברת-בת שלה בארה"ב

10.04.2017, 19:44 | ויקי אוסלנדר
חברת פוקסקון הטייוואנית הציעה 27 מיליארד דולר (3 טריליון יין) עבור חטיבת השבבים של טושיבה. כך לפי מקורות המצוטטים בוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

טושיבה צפויה למחוק בקרוב כ-6.3 מיליארד דולר בגין פשיטת רגל אפשרית של החברה הבת Westinghouse, שמפעילה פרויקטים גרעיניים בארה"ב. כדי לכסות את הפסד זה, ועל מנת לתמוך באפשרות של הפסדים נוספים בעתיד, מתכננת החברה למכור את רוב פעילות חטיבת שבבי הזיכרון שלה. חטיבה זו אחראית על כ-25% מהכנסותיה של טושיבה ב-2016. טושיבה מתכננת להשלים את מכירת החטיבה עד מרץ 2018. 

מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה

עשר הצעות כבר הוגשו לטושיבה במכרז שאותו היא מנהלת למכירת החטיבה. שתי ההצעות הגבוהות ביותר עד כה ניתנו על ידי ברודקום האמריקאית ו-Hynix הקוריאנית הצעות אלו עמדו על 18 מיליארד דולר (2 טריליון יין)

פוקסקון הסינית הציעה הצעה גבוהה משמעותית מהשתיים המובילות. החברה היא קבלנית ענק המייצרת את רוב מכשירי האייפון במפעליה באזור שנז'ן בסין. לפני כשנה רכשה החברה את השליטה בחברת שארפ היפנית לפי שווי של 6.2 מיליארד דולר.

עם זאת, ממשלת יפן עלולה להערים קשיים על מכירת חטיבת השבבים של טושיבה לידיים סינית. הסיבה המוצהרת למהלך היא שרכישה של חברות זרות עלולה להוות סיכון לביטחון הלאומי של המדינה. בכיר בטושיבה אף אמר כי "זה ברור ששחקנים מארה"ב הם רוכשים מתאימים יותר".

תגיות