אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Yik Yak: פגע והוברח צילומי מסך: אתר Yik Yak וביזנס אינסיידר

מאקרו טכנולוגי

Yik Yak: פגע והוברח

מפתחת אפליקציית המסרים האנונימיים שהפכה כלי שרת בידי בריוני רשת נמכרה השבוע במאית מהשווי לפיו גייסה הון. הסיבה: למשתמשים נמאס מההטרדות המקוונות - וכשנטשו, עזבו גם המשקיעים. זה שכרה של אפליקציה נבזית

27.04.2017, 09:21 | ויקי אוסלנדר

כנולוגיה היא לא דבר מפחיד, אנשים מפחידים. השבוע הגיע קיצה של יק יאק (Yik Yak) שנמכרה ב-3 מיליון דולר לחברת סקוור, הרבה פחות משווי של 400 מיליון דולר שהוצמד לה ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

יק יאק, כמו סיקרט, וויספר ובליינדספוט זכתה להצלחה מסחררת רגעית עם פלטפורמת המסרים האנונימיים שלה, שפנתה בעיקר לתלמידי אוניברסיטאות, תיכונים ובתי ספר יסודיים.

אפליקציית Yik Yak, צילומי מסך: אתר Yik Yak וביזנס אינסיידר אפליקציית Yik Yak | צילומי מסך: אתר Yik Yak וביזנס אינסיידר אפליקציית Yik Yak, צילומי מסך: אתר Yik Yak וביזנס אינסיידר

לא ברור מה חשבו לעצמם מייסדי החברה כשהגו רעיון לייצר לאנשים שנמצאים בשיא רוע הנעורים שלהם, כלי שבהגדרתו מסיר מהם כל אחריות למעשיהם. אבל מייסדי החברה, שכנראה מעולם לא קראו את "בעל זבוב", החליטו שלעזאזל עם זה, הם יעשו את האקזיט שלהם.

באופן לא מפתיע התוצאה היתה בריונות רשת משתוללת. כל כך משתוללת ש-130 אלף בתי ספר ברחבי ארצות הברית אילצו את החברה להשבית את האפליקציה בתחומם ויק יאק הבטיחה לייצר כלים שימנעו הפצת תוכן פוגעני. אבל זה כבר היה מאוחר מדי.

העובדה שיק יאק נעלמה לא אומר שהצדק ניצח. המייסדים לא יצאו עם חורים בכיסים או הערה בתיק האישי, רק הותירו שובל של ילדים פגועים. אין גם נחמה ב-74 מיליון דולר האבודים שהושקעו ביק יאק על ידי חברות השקעות שנתנו לחברה גב הכלכלי. הן הרי משחקות בכספים של אחרים. לא פחות גרועים מהתורמים הם אלו שצופים מהצד. האפליקציה של יק יאק טיפסה בזריזות לעשרת האפליקציות הפופולריות באפל סטור, וכל זה קרה בלי שאלות. כך שיק יאק אולי כבר לא אתנו, אבל דבר לא השתנה והאפליקציה הנבזית הבאה נמצאת מעבר לפינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות