אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם קיבוצי בפלאפון: תוספת של 9% לשכר צילום: יח"צ

הסכם קיבוצי בפלאפון: תוספת של 9% לשכר

מדובר בהסכם הקיבוצי השני שנחתם בחברה, זאת לאחר שההסכם הקודם פג בסוף השנה שעברה. העובדים יקבלו לראשונה בונוס במידה שהחברה תעמוד ביעדיה

27.04.2017, 20:01 | אסנת ניר

עובדי פלאפון והנהלת החברה חתמו היום (ה') על הסכם קיבוצי. ההסכם יהיה בתוקף עד סוף שנת 2019 ויחול על כ-2,300 עובדי החברה. מדובר בהסכם קיבוצי שני שנחתם בחברה, לאחר תהליך ממושך של משא ומתן בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם החדש כולל בין היתר תוספות שכר בגובה ממוצע של 9% עד סוף 2019, לכל העובדים שהוותק שלהם בחברה גדול משנה וחצי, וקליטת קרוב ל-50 עובדי קבלן ומיקור חוץ להעסקה ישירה.

עוד כולל הסכם הגדלת בסיס ההפרשות לפנסיה, מלגות לימודים לעובדים, שיפור בתנאי הרכב לעובדים הזכאים וקיצור התקופה הנדרשת לקבלת קביעות בחברה.

ההסכם יוצר לראשונה זיקה בין תגמול לעובדים לבין הביצועים העסקיים של החברה. על פי ההסכם, פלאפון תמשיך ותשלם בכל שנה בונוס שנתי, בהתאם לעמידה ביעדי החברה. בכל אחת משנות ההסכם, שהחברה תעמוד ב-95% מיעדיה, העובדים יקבלו בונוס מלא בגובה ממוצע של משכורת חודשית. בשנה שבה פלאפון תעמוד ב-115% ומעלה מיעדי החברה, ישולם לעובדים הזכאים בונוס בסכומים גבוהים מהבונוס המלא, כפי שייקבע על ידי ההנהלה.

בנוסף, ההסכם שנחתם היום מקצר בחצי שנה את תקופת הניסיון הדרושה למתן קביעות בחברה, מארבע שנים לשלוש שנים וחצי. הסכם שנחתם מסדיר גם תשלום מיוחד בגין כוננויות בחטיבת ההנדסה ומערכות המידע.

ההסכם הקיבוצי החדש ממשיך את הוראות ההסכם הראשון שנחתם בחברה בשנת 2013 והסתיים ב-17 בדצמבר 2016.

בהסתדרות מבהירים כי ההסכם הנוכחי מקבע גם את הישגי ההסכם הקודם, הן בהיבט הארגוני והן בהיבט הכלכלי. בהיבט הארגוני למשל, ההסכם הנוכחי כולל התייחסות לסוגיות שונות שנוגעות לשמירת זכויות העובדים בתהליכי ניוד בחברה, מנגנון פיטורים הוגן ושקוף המספק ביטחון תעסוקתי ואיוש משרות חדשות בפלאפון. בפרק הכלכלי, ההסכם הנוכחי ממשיך את ההטבות השונות המעוגנות בהסכם הראשון, כתוספת ביגוד, תוספת גני ילדים וקייטנות.

יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי, אמר כי: "הנכס האמיתי של החברה הוא העובדים שלה, גם אם נאמרו דברים במהלך המאבק הארוך שניהלנו, הם נאמרו בלהט הרגע, ועכשיו על כולנו מוטלת החובה והאחריות להמשיך בעבודה המקצועית והמסורה שלנו, כדי שנצעיד את החברה לפסגות חדשות , במיוחד בתקופה בו ענף הסלולר עובר שינויים וטלטלות".

גיבוש ההסכם לווה על ידי עו"ד אלי כהן ממשרדו של בני כהן ושות', ועו"ד כפיר זאב מצד העובדים, ומצד הנהלת פלאפון עו"ד ירון לסטרל ועו"ד שירי שלו ממשרדו של אשר חלד.

 

עובדי פלאפון מפגינים לפני כחודשיים, צילום: יח"צ עובדי פלאפון מפגינים לפני כחודשיים | צילום: יח"צ עובדי פלאפון מפגינים לפני כחודשיים, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות