אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא עוצר ב-100 (ימים): טראמפ חתם על צו שימנע השבתת הממשל צילום: Pixabay

לא עוצר ב-100 (ימים): טראמפ חתם על צו שימנע השבתת הממשל

חוק ההוצאות הזמני שעליו חתם נשיא ארה"ב, מאפשר לממשל להמשיך לתפקד עם יום שישי הבא. בחסותו ימשיכו המחוקקים את המו"מ על הוצאות הממשל וינסו לגשר על המחלוקות בין הרפובליקנים לדמוקרטים

29.04.2017, 10:22 | שירות כלכליסט
דונלד טראמפ חתם על צו קצר טווח, שיבטיח את המשך התפקוד של הממשל וימנע השבתה לאחר 100 הימים הראשונים שלו בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ חתם על החוק ביום שישי, לאחר ששב לבית הלבן מביקור בן יום באטלנטה. חוק ההוצאות הזמני מאפשר לממשל להמשיך ולתפקד עד יום שישי הבא, ה-5 במאי. הוא מעניק למחוקקים זמן להשלים את המו"מ על חבילת הוצאות רחבה יותר בגובה טריליון דולר למימון פעילות הממשל, שתהיה בתוקף עד ה-30 בספטמבר - תאריך סיום השנה התקציבית של הקונגרס. הצו הזמני שומר על הוצאות הממשל ברמתן הנוכחית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. מחלוקת סביב הוצאות הביטחון, צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. מחלוקת סביב הוצאות הביטחון | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. מחלוקת סביב הוצאות הביטחון, צילום: איי פי

שני בתי הקונגרס אישרו את הצו החדש שעות ספורות לפני פקיעת הדד-ליין בחצות. אם לא היו מאשרים אותו בזמן, חלק ממשרדי הממשל היו מושבתים בשל היעדר מימון. הדמוקרטים הסכימו לתמוך בחוק לאחר שהרפובליקנים בבית הנבחרים דחו הצבעה על ביטול חוק הבריאות שהעביר ברק אובמה ב-2010. הרפובליקנים, ששולטים הן בבית הנבחרים והן בסנאט, היו נחושים להימנע מהשבתה, הראשונה מאז 2013. עוד קודם לכן נכנע טראמפ לדרישות הדמוקרטים ולא כלל בתקציב כסף המיועד למימון החומה שהוא מאיים לבנות בגבול עם מקסיקו.

המחוקקים מקווים לאשר את חוק ההוצאות המורחב במהלך השבוע הבא, אולם נותרו עוד כמה נושאים במחלוקת, בראשם הוצאות הביטחון. טראמפ מעוניין להעלות את ההוצאות ב-30 מיליארד דולר, בעוד שהדמוקרטים קוראים להעדפת תוכניות פנים ורווחה. "הצו הזמני יספיק לנו לשבוע הנוכחי עד שנגיע להסכמה בין המפלגות", מסר מנהיג הרוב בסנאט מיטץ' מקונל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות