אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית המתאר שתוסיף לנצרת עילית 12 אלף יח"ד צילום: ישראל פרץ

הופקדה תוכנית המתאר שתוסיף לנצרת עילית 12 אלף יח"ד

התוכנית תכלול גם 3,000 חדרי מלון וכ-1.4 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר; אחד האתגרים המרכזיים של מינהל התכנון היו להחזיר לעיר אוכלוסייה חזקה לאחר גל הגירה שלילית בשנים האחרונות

30.04.2017, 13:03 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון הפקידה את תוכנית המתאר החדשה של העיר נצרת עילית הכוללת תוספת של כ-7,000 יחידות דיור בשטחי פיתוח חדשים, וכ-5,000 יחידות דיור שיבנו במסגרת תהליכי התחדשות עירונית.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף ליחידות הדיור כוללת התוכנית, תוספת של כ-3,000 חדרי מלון ותוספת של כ- 1.4 מיליון מ"ר של שטחי תעשייה ותעסוקה. התוכנית נועדה לתת מענה להיקף אוכלוסייה של כ-100 אלף תושבים. 

בית חדש בנצרת עילית, צילום: ערן יופי כהן בית חדש בנצרת עילית | צילום: ערן יופי כהן בית חדש בנצרת עילית, צילום: ערן יופי כהן

תוכנית המתאר נוגעת גם לתשתיות תחבורה, כאשר בין היתר צפוי שיפור במערך הדרכים המחברות את העיר לכביש 77 מכיוון צפון ולאזור התעשייה ציפורית. במינהל התכנון ציינו, כי האתגר המרכזי של עורכי התוכנית היה למצוא את הייחודיות של נצרת עילית בתוך המטרופולין וזאת על מנת למשוך אל העיר אוכלוסייה חזקה. מטרה זו נובעת בין היתר מכך שבמשך תקופה ממושכת סבלה העיר מהגירה שלילית של משפחות יהודיות, כאשר על פי הערכה כ-10 אלף תושבים עזבו את העיר ובמקומן הגיעו משפחות מהמגזר הערבי וכן משפחות ממעמד סוציואקונומי נמוך יותר, אשר איזנו את גל ההגירה.

נצרת עילית הינה עיר גנים - שני שליש משטחה שטחים ירוקים ויערות, העיר נמצאת במרכזו של מטרופולין הרי נצרת, המהווה את המרקם העירוני הגדול והמשמעותי ביותר במחוז הצפון ובו יותר מ-400 אלף תושבים. בעיר מתגוררים כ-41 אלף תושבים.

התוכנית נערכה בהובלת מנהל התכנון בשיתוף עירית נצרת עילית ותוכננה ע"י צוות בראשותו של אדריכל דני קידר ממשרד א.ב. מתכננים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות