אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצה אמריקה: חמת רוכשת את האוזר האמריקנית ב-10.5 מיליון שקל

רוצה אמריקה: חמת רוכשת את האוזר האמריקנית ב-10.5 מיליון שקל

"החברה הנרכשת צפויה לסייע לחברה לחדור לשווקים חדשים בצפון אמריקה", נכתב בדיווח לבורסה; העסקה צפויה להיסגר בשבועיים הקרובים ותמומן ממקורותיה העצמאיים של החברה

07.05.2017, 15:56 | ניר טל

קבוצת חמת הודיעה היום (א') כי תרכוש את מלוא הון המניות של החברה האמריקנית האוזר (Houzer) בתמורה ל-10.5 מיליון שקל. בכך עושה החברה צעד ראשון לעבר הרחבת פעילותה לשוק האמריקני כשחקן מקומי תחת מותג פעיל. "החברה הנרכשת צפויה לסייע לחברה לחדור לשווקים חדשים בצפון אמריקה", נכתב בדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

האוזר, הממוקמת בניו ג'רזי, מרכזת את פעילותה בייבוא, שיווק והפצה של מוצרים סניטריים לעיצוב הבית, ובפרט בתחום הכיורים למטבחים ולאמבטיות. על פי הערכות, העסקה צפויה להיסגר בשבועיים הקרובים ותמומן ממקורותיה העצמאיים של החברה (נכון לסיכום שנת 2016 בקופת המזומנים של החברה כ-10 מיליון שקל). כמו כן, לחמת ניתנה אופציה לפרק זמן בן שלושה חודשים לרכישת השטח עליו יושב המפעל של האוזר (כ-45 דונם), בתמורה ל-14 מיליון שקל נוספים כאשר החלופה היא להשכיר את השטח בעלות של 250 אלף דולר בשנה. במידה ותחליט לבצע מהלך זה, צפויה חמת להעזר באשראי בנקאי.

קבוצת חמת, שבשליטת יואב גולן (61.17%), פועלת כיצרנית ברזים, כלים סניטרים ומוצרי אינסטלציה לצד פעילות יבוא של אביזרי אינסטלציה ומקלחונים. נכון להיום, היא מפיקה חלק מזערי מהכנסותיה מלקוחות בחו"ל, ובפרט בארה"ב. אלה הסתכמו בשנת 2016 בהכנסות בהיקף של 30 מיליון שקל – כ-10% ממחזור המכירות הכולל של הקבוצה. מרבית המכירות של החברה בחו"ל מיוחסת ללקוחות פרייבט-לייבל (מותג פרטי) כך שהשוק האמריקני שמציג צמיחה בתקופה האחרונה איזו זר לה. ובכל זאת, מדובר בצעד מהותי של החברה, שהגדירה את החדירה לאזורים גיאוגרפים חדשים כגורם הצלחה קריטי לפעילותה בשנים הקרובות במסגרת הדו"חות הכספיים, בדרך ליישום אסטרטגיה הכוללת שיתוף פעולה עם חברות עסקיות בעולם.

ברז של חמת ברז של חמת ברז של חמת

באופן מעשי, חמת רוכשת את פעילות ההפצה (ללא צפי להשקעות מהותיות) של המפעל האמריקני, לרבות פלטפורמה לוגיסטית שעובדת תחת מותג מקומי מוכר. כבר היום משווקת האוזר את המותג שלה לרשתות קטנות וחנויות בתחום האמבט והמטבח על פי האתר שלה. בנוסף, תוכל חמת לנצל את העובדה שסל המוצרים של האוזר יחסית מצומצם לשיווק מוצריה שלה, ובפרט ברזים וכלים סניטרים של חברת-הבת חרסה.

חמת פועלת בחמישה מגזרי פעילות, מתוכם שלושה מיוצרים בישראל: ברזים תחת המותג חמת; ייצור כלים סניטריים תחת המותג חרסה; ומוצרי אינסטלציה מפלסטיק, דוגמת צנרת ומכלי הדחה, תחת המותג ליפסקי. שני המגזרים הנוספים מתמקדים ביבוא: מגזר אביזרי האינסטלציה המשווקים לחנויות ייעודיות באמצעות חברת צוקר־מינקין; ומגזר מקלחונים, ארונות אמבטיה וכלים סניטריים שלא בייצור מקומי. הכנסות הקבוצה צמחו בשיעור צמיחה שנתי ממוצע של 4.2% בארבע השנים האחרונות ברקע לפעילות הגואה בענף הבנייה והנדל"ן, ובפרט הודות לעלייה בהיקף התחלות הבנייה והיקף השיפוצים בדירות יד השנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות