אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטריה: על פייסבוק למחוק תוכן-שנאה בכל העולם איור: ערן מנדל

אוסטריה: על פייסבוק למחוק תוכן-שנאה בכל העולם

בין דין במדינה קבע כי על הרשת החברתית להעלים מעמודיה פוסטים פוגעניים, בעקבות קמפיין שנאה נגד פוליטיקאית מקומית. בתוך כך, נערכת החברה לבחירות בבריטניה ומנסה ללמד את הציבור כיצד לזהות חדשות מזויפות

09.05.2017, 13:06 | ויקי אוסלנדר

בית הדין לערעורים באוסטריה קבע כי על פייסבוק למחוק פוסטים שמכילים התבטאויות שנאה בכל הרשת שלה, לא רק באוסטריה.

קראו עוד בכלכליסט

פסק הדין ניתן בעקבות תביעה של מפלגת הירוקים באוסטריה אחרי שראש המפלגה אווה גלווישינג סבלה מהטרדות פוגעניות על ידי חשבון מזויף בפייסבוק. המפלגה פנתה לבית הדין כדי שזה יורה לפייסבוק להסיר את פוסטי השנאה. בדצמבר האחרון השיב בית הדין בחיוב לעתירה אם כי היקף המחיקה על ידי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית לא נקבע.

נדרשת לפעולה נרחבת נגד תוכן שנאה. פייסבוק, צילום: גטי אימג נדרשת לפעולה נרחבת נגד תוכן שנאה. פייסבוק | צילום: גטי אימג' נדרשת לפעולה נרחבת נגד תוכן שנאה. פייסבוק, צילום: גטי אימג

בערעור שניתן ביום ו' האחרון והפך ציבורי בעקבות חשיפה של המפלגה, קבע בית הדין כי מחיקה או חסימה מקומית של התוכן הבעייתי אינה מספקת ועל פייסבוק למחוק כל פוסט בנושא הקיים בפלטפורמה שלה. בית הדין אף ציין כי לפייסבוק לא צפויה להיות בעיה טכנית לבצע איתור ומחיקה של הפוסטים.

בתקופה האחרונה חברות טכנולוגיה כפייסבוק, גוגל ואחרות חוות לחץ גובר בנוגע לאחריות שהן מחזיקות ביחס להפצת תכנים בעיתיים. לא רק בנוגע לתוכן מסית או גזעני, אלא אף על חלקן בהפצת חדשות מזויפות. יש שהרחיקו והפנו כלפיהן אצבע מאשימה בהשפעה על המרוץ האחרון לנשיאות ארה"ב.

בתגובה החלו ממשלות, בעיקר באירופה, לנסות להכריח את החברות לפקח באופן הדוק על התוכן בפלטפורמות שלהן. לפני כחודש הוחלט בגרמניה לקנוס בעד 50 מיליון יורו אם חברות כמו פייסבוק או טוויטר לא יסירו פוסטי שנאה מהפלטפורמה שלהן. לחברות יינתנו 24 שעות להסיר תוכן פלילי ושבעה ימים תוכן לא חוקי אחר כמו ביטויי גזענות את תוכן מסית אחר.

פייסבוק עצמה הודיעה בשבוע שעבר כי תגייס בשנה הקרובה עוד 3,000 עובדים לצוות האחראי על בחינת תכנים פוגעניים ברשת. השבוע יצאה החברה בקמפיין בעיתוני בריטניה, שמטרתו ללמד את האזרחים כיצד להבחין בין חדשות מזויפות לאמתיות. זאת, לקראת הבחירות לראשות הממשלה שיתקיימו במדינה ביוני הקרוב. בפרסומות שהופצו בגרסה המודפסת של הטיימס והגרדיאן צוינו 10 נקודות שיש לחפש בסיפור כדי להעריך האם הוא אמיתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות