אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת גולף החדשה החלה לזוז בכיוון הנכון, וגם הפסח עזר צילום: שאול גולן

הנהלת גולף החדשה החלה לזוז בכיוון הנכון, וגם הפסח עזר

הדו"חות לרבעון הראשון מעידים על המשך השיפור בחברת הטקסטיל והאופנה, אך צצו איומים חדשים: סוף השכירות בחנות הדגל בהדר יוסף וסכסוך בעדיקה

24.05.2017, 07:37 | יניב רחימי

ב־9 במאי סקר המדור "תיק מעקב" את חברת גולף, והעריך כי האסטרטגיה החדשה של ההנהלה - שסוגרת רשתות מפסידות, מצמצמת שטחי מסחר חלשים ופועלת לשיפור בתנאי השכירות, תניב פרי כבר בעתיד הנראה לעין.

באותו מעקב הבטחנו לחזור ולבדוק אם דו"חות הרבעון הראשון לשנת 2017 אכן מניבים את הפרי שהחברה מייחלת לו. ואכן, הדו"חות שגולף פרסמה בתחילת השבוע הנוכחי מצביעים על המשך השיפור בתוצאותיה העסקיות של יצרנית הטקסטיל והאופנה, ויכולים לנסוך אופטימיות בקרב בעלי המניות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות גולף צמחו ב־11% לעומת הרבעון המקביל ב־2016, וההפסד התפעולי (לפני הוצאות והכנסות אחרות) התכווץ ב־57% והסתכם ב־7.2 מיליון שקל. יותר מכל מעידים על השיפור התפעולי בפעילות של גולף הפדיון הממוצע למ"ר, שעלה ב־9.3% והפדיון הממוצע בחנויות זהות שעלה ב־9.5%.

את השיפור בתוצאות הרבעון הראשון אפשר בהחלט לזקוף לזכות הפעולות שההנהלה נוקטת, אך גם לעיתוי חג הפסח, שחל השנה מוקדם יותר לעומת פסח 2016, יש השפעה על התוצאות המשופרות של גולף. עובדה זאת ניכרת במיוחד במגזר אופנת הבית, שהציג זינוק דו־ספרתי בפדיון הממוצע למ"ר בחנויות זהות.

"השאיפה שלנו היא שהקבוצה ב־2017 תהפוך להיות בסוף חיובית", אמר מנכ"ל גולף רביב ברוקמאייר בשיחת הוועידה לסקירת תוצאות החברה. בשבוע הבא יציין ברוקמאייר שנה לכהונתו בתפקיד, ונראה שהמהלכים שהוא מוביל מתחילים להוכיח את עצמם. הנהלת החברה אמנם ראויה למחמאות, אך עדיין אינה יכולה להרשות לעצמה לנוח על זרי הדפנה. אחרי שנתיים רצופות של הפסדים (2016–2015) מסע ההיחלצות של גולף יסתיים רק כשהחברה תחזור להציג רווח נקי בשורה התחתונה.

חנות של גולף, צילום: שאול גולן חנות של גולף | צילום: שאול גולן חנות של גולף, צילום: שאול גולן

החנות בהדר יוסף מהותית

 

אך בד בבד עם השיפור בתוצאות מוצאת את עצמה הנהלת גולף מול שני אתגרים, שעלולים להקשות על השגת המטרה שברוקמאייר הציב לעצמו — מעבר לרווח.

האתגר הראשון הוא סיום תקופת השכירות בחנות המרכזית של החברה בשכונת הדר יוסף בתל אביב, הסכם שרק בשבוע שעבר הוחלט סופית כי תוקפו יפוג בסוף אפריל 2018. גולף רואה את החנות הזו כמהותית לקבוצה, בין היתר לאור העובדה שההכנסות ממנה ב־2016 הסתכמו ב־36.1 מיליון שקל, שהם 4.3% מההכנסות השנתיות של גולף. בגולף מנהלים מו"מ עם מספר משכירים לפתיחת חנויות אלטרנטיביות לחנות המרכזית בהדר יוסף. אולם לטענת ההנהלה, גם אם המו"מ יושלם והחנויות האמורות אכן ייפתחו, מחזור המכירות והרווח שינבעו מהחנויות החדשות עלולים להיות נמוכים — ואף באופן מהותי — מאלה שהניבה לגולף החנות המרכזית בהדר יוסף.

אתגר נוסף לגולף הוא מחלוקת שקיימת בינה לבין בעלי המניות לשעבר ועובדים נוספים בחברת האופנה עדיקה, שעליה דווחה גולף בדו"ח הרבעוני. המחלוקת נוגעת לעמידה ביעדים להבשלת אופציות הניתנות למימוש למניות עדיקה. הנהלת גולף כבר החלה להיערך להעברה מסודרת של הניהול בעדיקה לידיה, אולם על רקע המחלוקת עם בעלי המניות לשעבר היא מזהירה כי אם יהיו תקלות בהעברה המסודרת של הניהול, עלולה פעילות עדיקה להיפגע בטווח הקצר וכתוצאה מכך עלולה להיגרם גם פגיעה בתוצאות של גולף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות