אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התיקון לחוק התקשורת אושר בקריאה שנייה ושלישית: i24news יוכל לשדר בישראל צילום: אוראל כהן

התיקון לחוק התקשורת אושר בקריאה שנייה ושלישית: i24news יוכל לשדר בישראל

עד כה ערוץ חדשות בינלאומי לא היה יכול לשדר בכבלים ובלוויין בישראל; מועצת הכבלים והלוויין תקבע כללים ותעניק רישיונות לכל ערוץ שחפץ בכך, אולם אלו לא יוכלו לשדר בשפה העברית

29.05.2017, 19:35 | אביב גוטר
מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק התקשורת שיאפשר לשדר בכבלים ובלוויין גם שידורי חדשות בינלאומיים המופקים בישראל. עד לתיקון, לפלטפורמות הכבלים והלוויין היה ניתן להעביר שידורי חדשות בינלאומיים המופקים בחו"ל בלבד, ובכך סוללת למעשה את עלייתו של ערוץ i24news גם בישראל, הנמצא בבעלותו של פטריק דרהי, בעל השליטה בחברת הוט.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החוק, מועצת הכבלים והלוויין תקבע כללים ותעניק רישיונות לכל ערוץ שחפץ בכך, אולם לא יוכל לשדר בשפה העברית.

i24news המשדר מנמל יפו, מסקר החל משנת 2013 את ישראל בשלוש שפות – אנגלית, צרפתית וערבית ומופץ באמצעות חברות כבלים ולוויין לבתי אב באירופה, אסיה, אפריקה וארה"ב.

פרנק מלול, מנכ"ל i24news: "אישור החוק, המתקבל מיד אחרי ההשקה של i24news בארה"ב, מהווה נקודת ציון בעלת משמעות מאוד גדולה לערוץ. כמו מדינות רבות בעולם, גם ישראל יכולה להתברך היום בערוץ חדשות בינ"ל המעניק לעולם דיווחים שוטפים בשלושה אפיקים נפרדים, בשלוש שפות – אנגלית, צרפתית וערבית. לאור הדגש הניכר הניתן להתרחשויות ולדיווחים מהמזרח התיכון, הערוץ בולט בשל מאפייני התוכן הנבחרים המעניקים לו זהות בלעדית לו שאנו גאים לחשוף לצופים שנמצאים בישראל".

פטריק דרהי, בעלי i24news ובעל השליטה בהוט, צילום: אוראל כהן פטריק דרהי, בעלי i24news ובעל השליטה בהוט | צילום: אוראל כהן פטריק דרהי, בעלי i24news ובעל השליטה בהוט, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות