אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השכר הממוצע עלה ב-5% ברבעון הראשון - ל-10,449 שקל צילום: גלעד קוולרצ'יק

השכר הממוצע עלה ב-5% ברבעון הראשון - ל-10,449 שקל

עם זאת, לפי הלמ"ס, שני שלישים מהשכירים משתכרים פחות מהשכר הממוצע. הענפים עם המשכורות הגבוהות ביותר - הייטק ותקשורת

07.06.2017, 13:33 | מיקי פלד

השכר הממוצע ברבעון הראשון של השנה עלה ב-5% (בחישוב שנתי) והגיע ל-10,449 שקל ברוטו בחודש מרץ, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ברבעון הרביעי של השנה שעברה השכר הממוצע עלה ב-4.7% לעומת הרבעון הקודם, כך שגם הרבעון הראשון מצביע על המשך המגמה של שיפור בשכר הממוצע. עם זאת, גם במרץ עדיין שני שלישים מהשכירים במשק השתכרו פות מהשכר הממוצע.

קראו עוד בכלכליסט

השכר הגבוה ביותר היה בענפי ההייטק והתקשורת, עם שכר ממוצע של 21,399 שקל בחודש, ולאחר מכן בענפי הביטוח והפיננסים עם 20,674 שקל בחודש. במערכת החינוך השכר הממוצע עמד על 7,670 שקל בחודש ובשירותי בריאות, רווחה וסעד על 8,549 שקל בחודש.

לצד הבשורה הטובה על העלייה בשכר הממוצע עולה גם אפשרות של התמתנות בגידול של מספר המשרות השכירות במשק. על פי הלמ"ס, מספר משרות השכיר ברבעון הראשון עלה ב-0.4% בלבד, אחרי עלייה של 1.4% ברבעון הרביעי של השנה. אם ההיחלשות של הגידול תימשך יעלה הסיכוי של גידול בשיעור האבטלה במשק ולמעשה הצמיחה המובססת על התחזקות שוק התעסוקה תמצה את כוחה.

תלוש שכר. העלייה במספר המשרות התמתנה, צילום: עטא עיווסאת תלוש שכר. העלייה במספר המשרות התמתנה | צילום: עטא עיווסאת תלוש שכר. העלייה במספר המשרות התמתנה, צילום: עטא עיווסאת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות