אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב ובן־משה מובילים, אך בעלי האג"ח חוסמים צילום: אוראל כהן

לבייב ובן־משה מובילים, אך בעלי האג"ח חוסמים

בייקר טילי העריכה באסיפת בעלי האג"ח אתמול כי הצעת לבייב ובן־משה להסדר באפריקה ישראל היא בשווי הגבוה ביותר – 2.18 מיליארד שקל

08.06.2017, 07:12 | גולן חזני

אתמול התכנסה אסיפת בעלי האג"ח של אפריקה ישראלבמטרה לדון בהצעות של מוטי בן־משה ולב לבייב ושל האחים נתי ועופר סיידוף ובהצעת המחזיקים של כלל, פסגות וקרן DK להסדר חוב בחברה. פירמת בייקר טילי, שמייעצת למחזיקי האג"ח, העריכה אתמול בסיום האסיפה כי ההצעה של בן־משה ולבייב גבוהה מהצעת האחים סיידוף, וכי ההצעה של סיידוף נמוכה גם מהשווי הנומינלי הממוצע של נכסי החברה נטו.

קראו עוד בכלכליסט

עומר סרבינסקי מבייקר טילי, שהציג את הניתוח, מעניק שווי של 2.18 מיליארד שקל לחברה בהצעה של לבייב ובן־משה ושל 2.093 מיליארד שקל בהצעה של האחים סיידוף. את שווי נכסי החברה העריכו בבייקר טילי ב־2.205–2.245 מיליארד שקל בלבד – נמוך הרבה יותר מהשווי שבו רואים שלושת הגופים שהגישו את הצעת המחזיקים ותומכים בהשתלטות על החברה (2.3–2.5 מיליארד שקל). עם זאת, ההצעה של לבייב ובן־משה כוללת פטור מתביעות, שגם אותה מתמחרים מחזיקי האג"ח בסכום שאיננו ידוע.

ההצעות בהסדר החוב של אפריקה ישראל ההצעות בהסדר החוב של אפריקה ישראל ההצעות בהסדר החוב של אפריקה ישראל

האחים סיידוף, שהצעתם הוצגה על ידי היועץ אייל ידווב, הסכימו להעניק למחזיקים את הזכות לתבוע את לבייב ובעלי התפקידים באפריקה, ולקבל כל סכום שיפסוק בית המשפט, אבל לא ידעו לענות מה יקרה אם החברה תצטרך לשלם את הפסיקה ולא לבייב עצמו.

בן־משה הקדים את חזרתו מאנגליה כדי להשתתף באסיפה בעצמו, צעד שזכה להערכה של המחזיקים. לבייב לא הגיע לאסיפה, וגם לא האחים סיידוף, שיוצגו על ידי מנהל העסקים הראשי של הקבוצה, תמיר כהן. הצעת המחזיקים הוצגה על ידי יואב כפיר מ־DK, גלעד פופוביץ' מפסגות ומורדי משיטה מכלל ביטוח. יניב צלאל מקרן קלירמרק שדיבר אחריהם טען כי אין לקבל את הצעת המחזיקים וכי היא מהווה סיכון יותר מסיכוי לבעלי האג"ח.

הרושם באסיפה היה שהאחים סיידוף נחושים להיאבק ולקבל את השליטה – והגדילו את הצעתם אתמול בבוקר – אבל למרות זאת בן־משה ולבייב עדיין ביתרון עליהם מבחינת ההצעה.

עם זאת, התהליך רחוק מסיום. בשל העמדה של כלל, פסגות ו־DK, שמהווים רוב חוסם, הוא צפוי להיארך עוד שבועות ואולי אף חודשים. זאת, בשל ההסתבכות המשפטית שתמנע קבלת החלטה ברוב של 75% בכל סדרות האג"ח שעומדות להסדר. בנוסף, מחזיקי האג"ח מסדרה כ"ח מתנגדים להצבעה על הצעת המחזיקים וטוענים כי היא מקפחת אותם מהותית.

עד יום ראשון יידרשו המציעים להגיש הבהרות להצעותיהם. במקרה של מתן בלעדיות למי שיבקש, הם יידרשו להפקיד עשרות מיליוני שקלים בנאמנות. אופן ספירת הקולות בהצבעה עלול להגיע לבית המשפט בשל ניגודי עניינים שנטענים מכל צד.

מימין לב לבייב ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מימין לב לבייב ומוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מימין לב לבייב ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות