אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתמודדות הבאה של קליבלנד: שוק השחקנים צילום: איי אף פי

ההתמודדות הבאה של קליבלנד: שוק השחקנים

קליבלנד קאבלירס נתנה את כל מה שיש לה נגד גולדן סטייט ווריירס, אבל זה לא הספיק. ויש בעיה: קשה לראות איך הקבוצה הנוכחית משתפרת

13.06.2017, 11:00 | שירות כלכליסט

קליבלנד קאבלירס נתנה את כל מה שיש לה נגד גולדן סטייט ווריירס, אבל זה לא הספיק.

קראו עוד בכלכליסט

זה לא בושה להפסיד לאחת מהקבוצות הגדולות בכל הזמנים, אבל מבחינת שדרוג - קצת קשה לראות את הקאבס מצליחים להשתפר, צילום: איי אף פי זה לא בושה להפסיד לאחת מהקבוצות הגדולות בכל הזמנים, אבל מבחינת שדרוג - קצת קשה לראות את הקאבס מצליחים להשתפר | צילום: איי אף פי זה לא בושה להפסיד לאחת מהקבוצות הגדולות בכל הזמנים, אבל מבחינת שדרוג - קצת קשה לראות את הקאבס מצליחים להשתפר, צילום: איי אף פי

זו לא בושה להפסיד לאחת מהקבוצות הגדולות בכל הזמנים, אבל מבחינת שדרוג - קצת קשה לראות את הקאבס מצליחים להשתפר.

הם חתומים על חוזים לשנה הבאה עם שחקני השלד שלהם - לברון ג'יימס, קיירי אירווינג, קווין לאב, טריסטיאן תומפסון, ג'יי.אר סמית' ואימאן שאמפרט - בהיקף של 129 מיליון דולר,  מעל תקרת השכר. כדי להתחזק בצורה משמעותית, יצטרכו בקליבלנד להיות יצירתיים במיוחד. וגם יצטרכו לבחון את מי אפשר "למכור" בשוק הטריידים עבור שחקנים זולים יותר ולא פחות טובים.

האם יש שוק לאולסטאר כמו קווין לאב תמורת שחקן זול יותר ובחירות דראפט עתידיות? כנראה שכן - אבל האם זה ישפר את קליבלנד? האם ניתן יהיה להביא סטאר או אולסטאר כמו פול ג'ורג' תמורת לאב ולקוות שיחתום על חוזה שאמור להסתיים בעונה הבאה? (או פשוט לבנות על שנה אחת טובה מאוד שלו בקבוצה). האם אפשר לעשות משהו עם חוזהו הענק של טריסטאן תומפסון בשוק הטריידים?

קליבלנד חייבת לשפר את החמישייה אבל בעיקר את הסגל (רק 7 נקודות מהספסל במשחק האחרון בסדרת הגמר, מול 35 של גולדן סטייט - למשל).

קליבלנד, בדרישת לברון ג'יימס, הלכה על כל הקופה בשלוש השנים האחרונות וכעת היא הקבוצה המבוגרת ביותר ב-NBA עם גיל ממוצע 29.9 (לשם השוואה, גולדן סטייט עם ממוצע 28.1) ובעלת תקציב השכר הגבוה ביותר (גולדן סטייט עם תקציב השכר השביעי הכי גדול).

לברון ג'יימס, 32, לא הופך לצעיר יותר ולמרות שמועות שהוא כבר פוזל לכיוון לוס אנג'לס לייקרס - הוא ככל הנראה בטוח ישאר עונה אחת לפחות בקליבלנד ואין סיבה שלא ימשיך להנפיק מספרים מדהימים גם בשנה הבאה (ממוצעי הפלייאוף שלו העונה עמדו על 30+ נק', 8+ ריב' ו-7+ אס'). עם זאת, הקבוצה תתקשה להתחדש דרך הדראפט בעקבות הטריידים שעשתה על רוב הבחירות שלה בדראפט.

המזרח צפוי להתחזק עוד יותר בשנה הבאה עם הגעתו הצפויה של גורדון הייוורד למיאמי או בוסטון וחלק ניכר מבחירות הדראפט הראשונות שהולכות לקבוצות המזרח. קליבלנד, גם אם תחליף חלק מהסגל צפויה להמשיך להיות מספר 1 במזרח. ואולם, ייתכן שזה פשוט לא יספיק מול השושלת המתגבשת בגולדן סטייט ווריירס.

אם קבוצות אחרות יגישו הצעות גדולות לאיגודלה וליווינגסטון - או יגישו הצעות מעניינות על קליי תומפסון, הגרעין עשוי להתפרק - אך ההנחה שהקבוצה תשאר אותה קבוצה פחות או יותר, אלא אם כן יקרה משהו דרמטי. , צילום: רויטרס אם קבוצות אחרות יגישו הצעות גדולות לאיגודלה וליווינגסטון - או יגישו הצעות מעניינות על קליי תומפסון, הגרעין עשוי להתפרק - אך ההנחה שהקבוצה תשאר אותה קבוצה פחות או יותר, אלא אם כן יקרה משהו דרמטי. | צילום: רויטרס אם קבוצות אחרות יגישו הצעות גדולות לאיגודלה וליווינגסטון - או יגישו הצעות מעניינות על קליי תומפסון, הגרעין עשוי להתפרק - אך ההנחה שהקבוצה תשאר אותה קבוצה פחות או יותר, אלא אם כן יקרה משהו דרמטי. , צילום: רויטרס

בעיות של עשירים

גם לווריירס יש את הבעיות שלהם לקראת הקיץ. עם ארבעה אולסטארים בשיאם - כולם מתחת לגיל 30 - כאבי הראש הם חיוביים בסך הכל. במיוחד לאור העובדה שלפי הדיווחים קווין דוראנט מוכן להקריב מעט משכרו כדי לשמר את הסגל הקיים (אם היה דורש להאריך את החוזה שלו על המקסימום, היו צריכים לוותר בוודאות מאנדרה איגודלה או שון ליווינגסטון החשובים מאוד לסגל מבחינה מקצועית וחברתית). בעונה הבאה ייתכן שכן יצליחו לשמור על הסגל אבל לעונה שאחרי כבר יתחילו לדון בהארכות ושדרוג שכרם של קליי תומפסון ודריימונד גרין - וכאן העלילה עשויה להסתבך ותקציב השכר צפוי לעבור את ה-200 מיליון דולר (מה שיוביל למס יוקרה שיעלה את העלויות באופן דרמטי).

עם זאת, ההנהלה בגולדן סטייט כן הראתה חושים מפותחים ויכולת לפתח את הקבוצה מבלי לוותר על השלד ורק להוסיף לו שחקנים, לעיתים זולים אך יעילים יותר מאלו שעזבו.

אם קבוצות אחרות יגישו הצעות גדולות לאיגודלה וליווינגסטון - או יגישו הצעות מעניינות על קליי תומפסון, הגרעין עשוי להתפרק - אך ההנחה שהקבוצה תשאר אותה קבוצה פחות או יותר, אלא אם כן יקרה משהו דרמטי.

בכל מקרה, שוק השחקנים ב-NBA מתחיל עם מספר שחקני על בסיום חוזה והוא צפוי להיות משמעותי. שחקנים כגון סטף קארי, קווין דוראנט (שניהם כנראה ישארו בגולדן סטייט), גורדון הייוורד, בלייק גריפין, כריס פול, קייל לורי, פול מילסאפ ודוויין ווייד עשויים לעזוב את קבוצתם ולחזק באופן משמעותי קבוצה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות