אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגלוש כמו בוס: 4 טיפים לדפדפן כרום בסלולרי צילום: TheNextWeb

מדריך כלכליסט

לגלוש כמו בוס: 4 טיפים לדפדפן כרום בסלולרי

משתמשי אנדרואיד רבים גולשים בכרום מהמובייל בלי לדעת שיש בו ארבע אפשרויות סודיות, שנועדו למפתחים ומומחים. במדריך זה נלמד אתכם איך לשלוף ולהפעיל אותן, כדי לגלוש מהר יותר, נוח יותר ובלי לבזבז דאטה

15.06.2017, 22:00 | רפאל קאהאן

כמעט כל בעלי האנדרואיד גולשים מדפדפן כרום המותקן בו; חוויית הגלישה בגרסת המובייל קצת לא אינטואיטיבית, במיוחד ביחס לגרסת המחשב הרגילה.

קראו עוד בכלכליסט

פעולות שאנחנו רגילים לבצע בעכבר ובמקלדת פשוט לא נוחות באותה מידה על המסך הקטן. מדריך זה ילמד אתכם איך שולפים הגדרות חבויות בדפדפן הפופולרי - והופכים את הגלישה ליעילה ונוחה בהרבה.

לפני שנתחיל, שימו לב:

א. שניים מהטריקים שלפניכם דורשים שימוש בגרסת הבטא של כרום. אמנם בבסיסו של עניין מדובר באותו דפדפן - אך תיאלצו להוריד את הגרסה הזו בנפרד. השימוש בה זהה לחלוטין לשימוש בגרסה הרגילה, אבל קחו בחשבון שגרסאות בטא אינן יציבות ב-100%, ביחס לגרסאות סטנדרטיות של יישומים.

ב. חלק מהטריקים דורשים שימוש בחלון chrome:flags שמכיל כל מיני הגדרות ניסיוניות שעלולות להשפיע על יציבות האפליקציה. הימנעו מלשנות בחלון פרטים שאינם מופיעים במדריך, כדי שלא יווצרו בעיות באפליקציה. במקרה חירום, תמיד תוכלו למחוק את כרום ולהתקין מחדש

1. איך לחסוך זמן בהקלדת שם של אתר

חלון הכתובות של כרום הוא למעשה גם קיצור דרך לחיפוש של גוגל. אתם יכולים להזין אליו כל פקודה או חיפוש שאתם רגילים לבצע במנוע החיפוש, החל מהקלדת שם וכלה בהקלדת תרגיל בחשבון. עם זאת, ישנו מצב מעצבן בו אתם מבצעים העתק הדבק לכתובת מאפליקציה מסוימת לדפדפן. קיצור הדרך הזה יאפשר לכם להדביק את הכתובת המועתקת ישירות לחלון מבלי ללחוץ ארוכות כדי להקפיץ את פקודת ההדבק.

ראשית צריך להיכנס להגדרות הסודיות של כרום בטא על ידי הקשת הפקודה הבאה בחלון הכתובות - chrome:flags.  לאחר מכן הקישו על אייקון שלוש הנקודות בצד שמאל למעלה. הקישו על "חפש בדף" ורישמו clipboard. זה יוביל אתכם להגדרה "Omnibox clipboard URL suggestions". הקישו על כפתור ה"הגדרה" וביחרו ב-"Enabled". כעת הפעילו מחדש את כרום ואתם מסודרים.

מימין: אזהרת גוגל לשינויים בכרום. משמאל: האפשרות בה עליכם לבחור, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל מימין: אזהרת גוגל לשינויים בכרום. משמאל: האפשרות בה עליכם לבחור | צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל מימין: אזהרת גוגל לשינויים בכרום. משמאל: האפשרות בה עליכם לבחור, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל

2. שפרו את נראות האתרים בסמארטפון

קריאה באתרים שאינם מותאמים לסמארטפון (או שהמעצב שלהם לא ממש עשה את העבודה) עשויה להיות ממש מעצבנת. אמנם ישנן אפליקציות חיצוניות כמו פוקט (pocket) שיודעות למשוך את הטקסט להביא לכם אותו בפורמט קריא - אך זה דורש שימוש באפליקציה נוספת. מסתבר שגם לכרום יש הגדרה ניסיונית שמאפשרת למחוק את כל הברדק ולהשאיר אתכם רק עם הטקסט.

גלישה סלולרית - רק טקסט (מימין) מול מצב רגיל, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל גלישה סלולרית - רק טקסט (מימין) מול מצב רגיל | צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל גלישה סלולרית - רק טקסט (מימין) מול מצב רגיל, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל

בשביל להפעיל אותה הקלידו שוב את פקודת chrome:flags (תכונה זו אמורה לעבוד גם בגרסה הרגילה של כרום ולא רק בבטא), הקישו על כפתור שלוש הנקודות, הקישו על "חפש בדף" והקלידו reader בשדה. בהגדרה Reader Mode triggering, תקבלו ארבע הגדרות. ביחרו את With article structured markup או את אחת משלוש האחרות. קחו בחשבון שהן מאפשרות לשנות את הנראות של האתר בעצמה משתנה ולפעמים זה עשוי ל"שבור" אותו. שימוש בהגדרה שהמלצנו תתאים בדרך כלל לרוב האתרים ברשת.

 

3. להגדיל את הדף כאוות נפשכם

 

בהמשך להגדרה לעיל, גם הגדלה של אלמנטים באתר לא תמיד זמינה לגולש. ישנם אתרים שלא מאפשרים לכם לבחור את רמת הזום שאתם רוצים להפעיל ומגבילים אתכם לפי 2 או 3. אנחנו לא אוהבים שלא מאפשרים לנו לבחור את הזום שלנו. עבדנו קשה בשבילו ואין לאף אחד זכות לקחת אותו מאיתנו. הפתרון הוא פשוט להיכנס ל"הגדרות" ולאחר מכן ל"נגישות" ושם לסמן את התיבה "אלץ הפעלת שינוי מרחק מתצוגה". כל מה שנותר לכם הוא לבצע מחוות צביטה וכך תוכלו להגדיל את האתר כראות עיניכם.

הטקסט קטן מדי? יש פיתרון פשוט, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל הטקסט קטן מדי? יש פיתרון פשוט | צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל הטקסט קטן מדי? יש פיתרון פשוט, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל

4. צמצמו את זמן הטעינה של האתרים

 

גוגל הטמיעה בכרום מערכת שיודעת לצמצם את זמני הטעינה של אתרים וגם לחסוך לכם את צריכת הדאטה. היא עושה זאת בעזרת סדרה של הגדרות ושימוש בשרתי פרוקסי של גוגל שמבצעים אופטימיזציה לתקשורת לא מאובטחת (HTTP). אלה מבצעים מיטוב של האתרים ומזריקים לכם אותם ישירות לדפדפן. כדי להפעיל את המצב הזה, היכנסו להגדרות וחפשו את ההגדרה חוסך הנתונים. הפעילו אותה ולאחר מכן כל אימת שתרצו להשתמש בה הקישו על כפתור שלוש הנקודות וליחצו על הכפתור האחרון בתפריט.

שימרו על חבילת הגלישה שלכם, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל שימרו על חבילת הגלישה שלכם | צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל שימרו על חבילת הגלישה שלכם, צילומי מסך מדפדפן כרום מובייל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות