אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל לוקר צפוי להיות יו''ר התעשייה האווירית הבא צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הראל לוקר צפוי להיות יו''ר התעשייה האווירית הבא

מי שכיהן עד לפני שנתיים כמנכ"ל משרד ראש הממשלה הוא המועמד המוביל להתמנות ליו"ר התעשייה האווירית. שר הביטחון ליברמן, שבסמכותו מינוי היו"ר, תומך במועמדות לוקר

17.06.2017, 21:30 | אדריאן פילוט

הראל לוקר, שכיהן עד לפני שנתיים כמנכ''ל משרד ראש הממשלה, הוא המועמד המוביל להתמנות ליו''ר התעשייה האווירית, כך נודע ל"כלכליסט". שר הביטחון אביגדור ליברמן, שבסמכותו, בתיאום עם שר האוצר, למנות את היו"ר, תומך במועמדות לוקר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן, צילום: אוראל כהן שר הביטחון אביגדור ליברמן | צילום: אוראל כהן שר הביטחון אביגדור ליברמן, צילום: אוראל כהן

מאז פרישת רפי מאור מתפקיד היו"ר בספטמבר 2016 מתנהלת התעשייה האווירית ללא יו"ר. מועמדו של ליברמן לתפקיד היה יאיר שמיר, אך הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות פסלה את המינוי בשל חשש מניגוד עניינים בין התפקיד לעסקיו הפרטיים של שמיר. ליברמן ערער על הפסילה, אך שמיר נפסל גם בדיון הנוסף וועדה.

לוקר זכה להערכה רבה על התנהלותו בתפקידו האחרון, הן מצד שרים והן מצד הפקידות הבכירה שעמה עבד. הוא עורך דין במקצועו המתמחה בתחומים המסחריים, ובעל תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת ג'ורג'טאון. לפני כשבועיים פורסם כי לוקר הצטרף למשרד עו''ד מ. פירון כשותף בכיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
האם שר הרווחים חיים כץ יאשר את מינוי הראל לוקר כיו"ר התע"א ולא יאיר שמיר?
האם שר הרווחים חיים כץ יאשר את מינוי הראל לוקר כיו"ר התע"א, אחרי שהבטיח לאשתו את יאיר שמיר לתפקיד זה כ"מתנה" לפי בקשתה ביציאתה לפנסיה מהתע"א, לפי התקשורת? האם היו"ר לוקר יאפשר המשך ההתפקדות לליכוד בכפיה של עובדי התע"א למען הפריימריס של חיים כץ מצד חברי הוועד החשודים בפלילים בעניין זה, כפי שאיפשרו קודמיו רפי מאור ויאיר שמיר את הפעילות הפוליטית של חיים כץ בתע"א בהיותו מזכיר ארגון עובדי התע"א?
אישור השר "הנכון"  |  18.06.17
14.
למה לעזאזל אי אפשר לקדם מנהל מתוך תעש"א ,האם כולם לא ראויים,בושה וחרפה !
נמאס מכל אלה שחושבים אותנו,לכשלון .ביקשנו רק לא מנוי פוליטי,רק מתוך 16.000 עובדי תעש"א רק מי שימצא מתאים,האם כולם אינם עונים על הדרישות.חכו שנה וראו כמה ימונו עוד לתפקידים כאלה ואחרים,בשם הטענה ,,נכון זו בחירה של היו"ר.אתם מכניסים את המערכת ליאוש עוד יור גדול ממה שהיא נמצאת,תתביישו !!
דן  |  18.06.17
לכל התגובות