אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים יעניק את המימון לפרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן צילום: בנק הפועלים

בנק הפועלים יעניק את המימון לפרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן

תחנת הכוח בעמק הירדן תשתמש באנרגיית מים, והיא צפויה לייצר חשמל בהיקף של 344 מגה-ואט

29.06.2017, 13:21 | שירות כלכליסט

בנק הפועלים ינהל את האשראי בפרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן, בהיקף של כ-2.2 מיליארד שקל. הבנק אירגן את החוב ביחד עם בנק לאומי והיום (ה') התבצעה הסגירה הפיננסית שלו. המימון כולל קונסורציום מלווים בהשתתפות חברת הביטוח מגדל, מנורה מבטחים, הראל, מיטב-ד"ש והפניקס.

קראו עוד בכלכליסט

המתקן - בבעלות משותפת של חברת האצ'יסון ווטר, תה"ל וטריפל אר - יהיה בעל יכולת ייצור של כ-344 מגה-ואט. קרן נוי צפויה לרכוש בקרוב את חלקן של תה"ל וטריפל אר.

טכנולוגיית אגירה שאובה מבוססת על שימוש באנרגיית מים בשעות בהן תעריפי החשמל נמוכים. בשלב הראשון מועלים מים בצינור רחב היקף ממאגר מים תחתון למאגר עליון, ובשלב השני משמש אותו הצינור לשחרור המים בחזרה למאגר התחתון וליצירת האנרגיה - בשעות בהן תעריפי החשמל גבוהים.

הקמת הפרויקט תארך כ-4.5 שנים, שלאחריהן יספק הפרויקט חשמל לרשת החשמל לתקופה של 20 שנה.

פרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן, צילום: בנק הפועלים פרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן | צילום: בנק הפועלים פרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן, צילום: בנק הפועלים

קבלן ההקמה יהיה קונסורציום של Sinohydro Group הסינית, שתבצע את עבודות ההנדסה האזרחית, ו-General Electric שתבצע את העבודות האלקטרו-מכאניות, ותספק את הטורבינות. General Electric תשמש גם כמפעילת המתקן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות