אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בגרמניה: עסקת הצוללות עם ישראל אושרה צילום: אלעד גרשגורן

דיווח בגרמניה: עסקת הצוללות עם ישראל אושרה

"דר שפיגל" דיווח כי המועצה לביטחון לאומי של גרמניה אישרה את עסקת מכירת שלוש הצוללות לישראל בעלות 1.5 מיליארד דולר. לפני כ-4 חודשים הפכו הפרסומים על העסקה לחקירה פלילית "לאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות"

30.06.2017, 16:45 | ynet
המועצה לביטחון לאומי של גרמניה אישרה היום (ו') את העסקה ולפיה יימכרו לישראל שלוש צוללות בעלות יכולת גרעינית. כך דיווח העיתון הגרמני "דר שפיגל". את העסקה שעלותה 1.5 מיליארד דולר ליוו בחודשים האחרונים פרסומים על אודות הקשר בין עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאיש העסקים המייצג את המספנה הגרמנית בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר האחרון הודיעה פרקליטות המדינה כי "על דעת היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט להורות על מעבר מבדיקה לחקירה ב'פרשת כלי השיט'. ההחלטה התקבלה על רקע המידע שנאסף על ידי המשטרה במסגרת הבדיקה שהתנהלה בחודשים האחרונים ולאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות הציבורית".

בהודעה נמסר עוד כי "למען הסר ספק וכדי למנוע פרסומים שגויים נציין, כי על פי ממצאי הבדיקה עד כה, ראש הממשלה איננו בין החשודים בפרשה".

 

צוללת של חיל הים, צילום: אלעד גרשגורן צוללת של חיל הים | צילום: אלעד גרשגורן צוללת של חיל הים, צילום: אלעד גרשגורן

"דר שפיגל" לא ציין מה מקור הדיווח, וגורמים רשמיים בממשלת גרמניה לא אישרו את המידע. בעבר דווח כי המידע על אודות העסקה נבדק גם על ידי הרשויות בגרמניה.

 

בחודשים האחרונים דווח כי שר הביטחון לשעבר משה יעלון מסר עדות בנושא. כמו כן, לשכת ראש הממשלה פרסמה בינואר תגובה לתיק 3000 ופירטה את לוח הזמנים של רכש ספינות השטח. בהודעה שנמסרה מלשכת ראש הממשלה נכתב כי "בניגוד לטענות שהושמעו, רכש ארבע ספינות השטח נעשה בהתאם להמלצות חיל הים ומשרד הבטחון עצמו. ראש הממשלה והקבינט פעלו בהתאם להמלצות הדרגים המקצועיים". לפי נתניהו, "לוח הזמנים המדיני-ביטחוני של רכש ספינות השטח תועד במועצה לביטחון לאומי ומגובה במסמכים".

כמו כן, החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר ניר גלעד מסר עדות ביחידה 433 של המשטרה במסגרת הפרשה. גם מפקד חיל הים לשעבר רם רוטברג מסר עדות במשטרה ובכוונת המשטרה לחקור בכירים נוספים במערכת הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות