אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני ההנפקה: שותפות הגז "תמר" מדווחת שנפח הגז במאגר גדל ב-13% צילום: יח"צ

רגע לפני ההנפקה: שותפות הגז "תמר" מדווחת שנפח הגז במאגר גדל ב-13%

מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו אמר בתגובה כי הנתונים מצביעים על כך שטרם מוצה הפוטנציאל הגיאולוגי באגן הלבנט

02.07.2017, 13:48 | ליאור גוטמן

שותפות הגז "תמר" מדווחת היום (א') על גידול של כ-13% בנפח הגז שקיים במאגר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דלק קידוחים (31.25%), ישראמקו (28.75%) ואלון גז (4%), מקור הגידול בניתוח הנתונים שהתקבלו לאחר השלמת הקידוח השישי שבוצע במהלך השנה, כך שנפח הגז בשדה גדל מכ-282 מיליארד מ"ק לכ-313 מיליארד מ"ק כיום.

מאגר תמר, צילום: יח"צ מאגר תמר | צילום: יח"צ מאגר תמר, צילום: יח"צ

עוד נרשם גידול של כ-12% בכמות חביות הקונדסנט שיופקו מהמאגר, מ-13 מיליון חביות לכ-14.6 מיליון חביות כיום. קונדסנט הוא תוצר לוואי של הפקת הגז והוא משמש כחומר גלם לבתי הזיקוק לייצור דלקים שונים. מי שניתח את הנתונים היא חברת NSAI, שניתחה בעבר את נפח הגז שיש בלוויתן.

"נתוני העתודות המעודכנים מצביעים על כך שטרם מוצה כל הפוטנציאל הגיאולוגי באגן הלבנט", מסכם מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו את הממצאים. "מאגר תמר הוביל לעצמאות אנרגטית של המדינה והמשק הישראלי, אך מהפכת הגז הטבעי בישראל עדיין בראשית דרכה. נמשיך לפעול על מנת להטמיע את הגז הטבעי כמניע המרכזי של משק החשמל והתעשייה הישראלית, לצד חדירה לשווקי יעד חדשים דוגמת תחבורה".

דיווח הגידול בנפח המאגר הוא מחויב המציאות לאור תקנות הרשות לני"ע, לפיהן משקיעים חייבים לקבל את מלוא המידע רגע לפני ההנפקה עצמה, שמתוכננת לשבוע הבא, אולם אין חולק על כך שהוא מגיע בתזמון מאוד נוח לדלק קידוחים, שאמורה לבצע את ההנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות