אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס שוק ההון

מייסד סאייקי מדיקל: "קנאביס יהפוך להיות אחת התרופות הנמכרות בישראל"

פרי דוידסון אמר בכנס שוק ההון של כלכליסט והבנק הבינלאומי כי האיכויות הרפואיות של הקנאביס ברורות, אבל חברות התרופות כשלו בלהפוך אותו לתרופה. דוידסון: "אנחנו בסאייקי רוצים להפוך את זה למדיד ורפואי. פיצחנו את האתגר"

10.07.2017, 13:23 | דרור רייך

"ה'גולד ראש' בארה"ב בשנים 1984 עד 1855 היה הבהלה לזהב, עכשיו אנחנו בתקופה של 'גרין ראש'" אמר פרי דוידסון, מנכ"ל ומייסד סאייקי מדיקל, בכנס שוק ההון של כלכליסט והבנק הבינלאומי. "יש עשרות חברות שנסחרות היום בבורסות של ארה"ב קנדה גרמניה ואפילו בישראל".

קראו עוד בכלכליסט

"ביחס לעתיד, מדברים על 1% מהאוכלוסיה שיטופל בקנאביס, הוא יהפוך להיות אחת התרופות הנמכרות בישראל." ממשיך דוידסון. "אבל התעשייה אפופה בעננה, אין מוסד, קרן הון סיכון או גוף רפואי שמשתתף במשחק".

"למה? אחת הסיבות היא שקנאביס אסור לשימוש על פי החוקים הפדראלים בארה"ב. גם בישראל התחום אינו מוסדר ובקנדה כל הזמן משנים את הרגולציה. במשך 50 שנה חברות הפארמה כשלו בלהפוך את הקנאביס לתרופה".

פרי דוידסון, צילום: אוראל כהן פרי דוידסון | צילום: אוראל כהן פרי דוידסון, צילום: אוראל כהן

"לכן כל החולים צורכים את הקנאביס בעישון או בשמן ואין לכך מדע מדויק, יש דרישה והבנה על האיכויות הרפואיות ואין פתרון מונגש" מסביר דוידסון. "כיום חולה מקבל מהמדינה פרח. זה לא פיתרון מספיק טוב. אנחנו בסאייקי רוצים להפוך את זה למדיד ורפואי".

"אז איך לוקחים צמח ומעבירים אותו לפארמה? בעזרת המשאף המדיד הראשון בעולם" מסכם דוידסון "עשינו ניסויים קליניים, והיום בזכות המשאף שלנו ביצענו את גיוס הכספים הגדול בתחום הקנאביס של חברה פרטית. כולם מבינים את הפוטנציאל ואנחנו פיצחנו את האתגר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
זה לא יעבוד, קנאביס הוא צמח
ולכן בכל זן הרכב החומרים הפעילים משתנה. לא רק ב thc ו cbd אלה גם בשאר הקנבואידים. ויש 144 לפי הידוע לי. בקיצור הבעיה של חברות הפארמה ושל כולנו היא שקנאביס הוא צמח מרפא שטרם נראה כמותו בעולם, בעל סגולות ריפוי אדירות. רק הצצה ברשימת ההתוויות שמזכות אדם בקנאביס במדינת ישראל, מעידה על יכולות הריפוי המופלאות של צמח הפלא הזה. הבעיה שלנו היא שקנאביס אינו מתאים לכלכלת התאגידים. הוא מוצר מורכב מידי ואינו מתאים למודל הכלכלי שעובד בתעשיית הפארמה. וזה כרגע יותר חשוב מבריאות החולים לצערנו
מומחה בתחום  |  10.07.17
לכל התגובות