אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק היא העיר הטובה בעולם לעסקים, מגורים ותיירות, ת"א רק במקום 50 צילום: שאטרסטוק

ניו יורק היא העיר הטובה בעולם לעסקים, מגורים ותיירות, ת"א רק במקום 50

עפ"י סקר של חברת 'איפסוס מורי', ציריך היא העיר הכי הטובה למגורים ופריז נבחרה לעיר המועדפת לתיירות. למרות חוסר הוודאות סביב הברקזיט, לונדון טיפסה שני מקומות למקום שלישי בין הערים הטובות לעסקים

11.07.2017, 11:17 | שירות כלכליסט

ניו יורק נבחרה לעיר הטובה בעולם, כך קבעה חברת הסקרים איפסוס מורי (Ipsos MORI). ניו יורק נבחרה ראשונה מתוך רשימה של 60 ערים ברחבי העולם, שכללה גם את תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

הדירוג התבסס על סקר שנערך בקרב 18,557 אנשים מ-26 מדינות (ישראל לא הייתה אחת מהן) שהתבקשו לענות על 3 שאלות: בהתבסס על ניסיון אישי או סיפורים ששמעתם מאחרים, אילו 3 ערים מהרשימה הן לדעתכם הטובות ביותר: 1. למגורים 2. לתיירות 3. לעשיית עסקים.

הדירוג הסופי נקבע על ידי חישוב הסכום של 3 התוצאות לכל עיר. על פי חישוב זה נאלצה תל אביב להסתפק רק במקום ה-50, לאחר שאחוז אחד מכל הנשאלים אמרו כי היא העיר המועדפת הן למגורים, הן לביקורים והן לעבודה.

לונדון. בעד ונגד הברקזיט (ארכיון), צילום: גטי אימג לונדון. בעד ונגד הברקזיט (ארכיון) | צילום: גטי אימג'ס לונדון. בעד ונגד הברקזיט (ארכיון), צילום: גטי אימג

תל אביב אמנם דורגה מעל לערים כמו מנילה, ג'קרטה ולגוס, וכן מעל טהרן שנבחרה במקום האחרון, אך היא מדורגת הרבה אחרי ערים כמו קהיר, שדורגה במקום ה-36 לאחר ש-6% מהנשאלים אמרו כי היו רוצים לבקר בה, ומומביי במקום ה-41.

ניו יורק זכתה כאמור בדירוג הכללי, ושמרה על מקומה מהסקר הקודם שנערך ב-2013. ניו יורק נבחרה גם לעיר הטובה ביותר לעשות בה עסקים. בקטגוריה זו, בדומה לדירוג הכללי דורגה אבו דאבי במקום השני, כשלונדון (טיפסה שני מקומות) והונג קונג חולקות ביניהן את המקום השלישי, זאת על אף חוסר הוודאות סביב הברקזיט.

בקטגוריית העיר הטובה ביותר למגורים הוכתרה ציריך בשוויץ, ואחריה סידני. גם בקטגוריה זו אבו דאבי זכתה למיקום גבוה ומדורגת שלישית. ניו יורק לעומת זאת נמצאת במקום העשירי יחד עם פריז, לאחר שירדה מהמקום החמישי בסקר הקודם.

תיירת סינית בפריז, צילום: שאטרסטוק תיירת סינית בפריז | צילום: שאטרסטוק תיירת סינית בפריז, צילום: שאטרסטוק

פריז, שגם ירדה מקומות בדירוג הערים המועדפות למגורים, יכולה להתנחם בכך שנבחרה לעיר המועדפת לתיירות. רומא עקפה את ניו יורק ומדורגת שנייה. ערים נוספות שהתחזקו בדירוג הזה מהפעם הקודמת הן אמסטרדם (8), אבו דאבי (6) וטוקיו (7).

10 הערים הטובות בעולם:

 

 1. ניו יורק
 2. אבו דאבי
 3. לונדון
 4. פריז
 5. סידני
 6. ציריך
 7. טוקיו
 8. רומא
 9. לוס אנג'לס
 10. אמסטרדם

בניין משרדים באבו דאבי בניין משרדים באבו דאבי בניין משרדים באבו דאבי

תגיות