אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבוג'ן השיגה אבן דרך בשיתוף הפעולה עם מונסנטו בתחום מחלות צמחים צילום: רון ברוש

אבוג'ן השיגה אבן דרך בשיתוף הפעולה עם מונסנטו בתחום מחלות צמחים

חברת הביוטכנולוגיה מרחובות מציינת כי תוכנית שיתוף הפעולה עם מונסנטו מתמקדת בגילוי גנים הצפויים לספק עמידות למחלת ה-'stalk rot' הנגרמת על ידי מינים שונים של פטריית הפוזריום

11.07.2017, 16:25 | דרור רייך

לאחר שהסבה למשקיעה 3 שנים של תשואות שליליות דו ספרתיות חברת השבחת הזרעים אבוג'ןמדווח למשקיעה על השגת אבן דרך משמעותית בשיתוף הפעולה עם מונסנטו בתחום מחלות צמחים.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הביוטכנולוגיה מרחובות מצינת כי תוכנית שיתוף הפעולה עם מונסנטו מתמקדת בגילוי גנים הצפויים לספק עמידות למחלת ה-'stalk rot' הנגרמת על ידי מינים שונים של פטריית הפוזריום.

פוזריום הינה משפחת פטריות הגורמת לנזקי יבול ברבים מהגידולים העיקריים בעולם, ביניהם תירס וחיטה. גנים שנתגלו על ידי אבוג'ן הראו תוצאות חיוביות לעמידות לפטריית בצמחי מודל וכעת החברות מתקדמות למבדקים בתירס.

בנוסף, אבוג'ן הודיעה על השלמת שלב גילוי הגנים בתחום יבול ועקות סביבה המתמקד בתירס וסויה כאשר החברה זיהתה כ- 4,000 גנים. כאן השת"פ מתמקד בפיתוח זרעים בעלי תכונות משופרות בעיקר לתירס וסויה ובקידום גנים נבחרים.

אבוג'ן בניהולו של עופר חביב מובילה לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים. בנוסף, החברה מתמקדת בפיתוח ומחקר של מוצרים חדשים בתחום הגנת הצומח, דוגמת קוטלי עשבים. לאבוג'ן, חברה-בת בבעלות מלאה בשם אבופיול העוסקת בפיתוח ומסחור של זרעים של גידולים חקלאיים כחומר גלם 'דור שני' לתעשיית הדלקים האלטרנטיביים. מניית החברה הדואלית השילה 14% מערכה ב-2015, 37% ב-2016 ומתחילת 2017 נחלשה ב-11.5% (לא כולל הזינוק היום) לשווי שוק של 450 מיליון שקלים.

עופר חביב מנכ"ל אבוג עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן | צילום: אביגיל עוזי עופר חביב מנכ"ל אבוג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות