אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהדורת הסלפי: NBC תבנה תוכנית חדשות לסנאפצ'ט צילום: בלומברג

מהדורת הסלפי: NBC תבנה תוכנית חדשות לסנאפצ'ט

רשת הטלוויזיה הקימה מחלקה ייעודית שתגיש מהדורה בשם Stay Tuned עבור משתמשי אפליקציית הצ'ט הפופולרית. המטרה: למשוך קהל צעיר יותר אל NBC - ולספק אפיק רווח חדש לסנאפ מחבילות פרסום יקרות

20.07.2017, 11:54 | רפאל קאהאן
רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC הקימה מחלקה חדשה שתפקידה להפיק מהדורת חדשות שתשודר בסנאפצ'ט. על פי הדיווח של Recode אתמול, הצוות מונה כ-30 עובדים והמהדורה שתופק תשודר פעמיים ביממה ברשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה להקמת החטיבה היא הדאגה של הרשת מהנטישה של דור המילניום את הטלוויזיה כאמצעי לצריכת מדיה. נתוניה מראים שיותר ויותר מהם צורכים את החדשות שלהם ישירות ממכשירי מובייל ומחשבים.

המהדורה החדשה שנקראת "Stay Tuned" תופיע תחת טאב הגילוי של האפליקציה ותציע תוכן חדש בבוקר ובערב. היא תחולק לארבעה עד חמישה אייטמים ראשיים של עד שניים וחצי דקות כל אחד. NBC וסנאפ יחלקו ביניהן את ההכנסות מהפרסומות שישודרו במהלך התכנית. התוכנית עצמה תוגש על ידיד סוואנה סלרס וגדי שוורץ, שניהם צעירים יחסית. לסלרס יש באמתחתה אמי לכתבה הטובה ביותר במשדר חדשות ושוורץ נחשב גם הוא לטאלנט מוערך.

NBC נכנסת לסנאפצ NBC נכנסת לסנאפצ'ט, בתצורת מהדורת וידאו | צילום: youtube NBC נכנסת לסנאפצ

זה לא מפתיע ש-NBC היא זו שהחלה את הניסוי: סנאפ כבר מנסה זמן רב לקדם תוכן וידאו חדשותי בפיד שלה. היא כבר חתמה על הסכמים עם ה-BBC וה-NBA בין השאר. אך רשת NBC היא גם משקיעה בסנאפ, כך שחשוב לה לראות את הניסוי הזה מצליח.

עבור סנאפ זה עשוי להציע מודל עסקי יציב שיעניק לה אורך נשימה מול המשקיעים שהחלו כבר לדאוג לאחר שהמניה לא הפסיקה לרדת מאז הבום הראשוני של ההנפקה לפני מספר חודשים. והחברה אינה היחידה שמעוניינת לקדם תוכן וידאו.

מחפשים את עתיד החדשות

גם פייסבוק וטוויטר מאמינות שהווידאו יציע להן דרך להגדיל את אחוזי הצפייה והשימוש שלהן. טוויטר הייתה החלוצה בניסיון להציע סרטוני ספורט ופייסבוק מיהרה אחריה. כעת, סנאפ מקדימה את שתיהן בשלב אחד אך כמו שצוקרברג הראה, אין לו בעיה לקחת הפיצ'רים של סנאפצ'ט ולהעתיק אותם למוצריה של פייסבוק.

תעשיית המדיה והחדשות מסתכלת בעניין רב בניסוי המתגבש; הוא עשוי להצביע על העתיד של התחום. בעוד מדיומים ותיקים יותר פונים לקהל מבוגר ושמרן, סנאפצ'ט נשענת על קהל צעיר שצורך תכנים רק במובייל - קהל מבוקש מאוד בקרב המפרסמים. עם זאת, ישנה פרגמנטציה בין המשתמשים שכן לכולם יש חשבונות במספר שירותים במקביל - ואם חברות המדיה ישדרו מהדורה ממוקדת לכל שירות, העלויות עשויות להיות גבוהות יותר מההכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות