אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע הורידה את תחזית הצמיחה לארה"ב ובריטניה - והעלתה למדינות גוש היורו צילום: רויטרס

קרן המטבע הורידה את תחזית הצמיחה לארה"ב ובריטניה - והעלתה למדינות גוש היורו

הסיבה: הצפי לצמצום התמריצים לכלכלה האמריקאית. הקרן צופה צמיחה של 2.1% בשנת 2017, לעומת צפי קודם של 2.3%. הצפי לצמיחה הגלובלית נותר ללא שינוי על 3.5%

24.07.2017, 08:12 | גיל קליאן

קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה שלה לארה"ב. הקרן פירסמה הלילה (ב') כי תחזית הצמיחה שלה לכלכלת ארה"ב עומדת על 2.1% בשנת 2017, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%. תחזית הצמיחה של קרן המטבע לארה"ב לשנת 2018 צומצמה ל-2.1%, לעומת 2.5% עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

כלכלני קרן המטבע ציינו כי הסיבה להורדת תחזית הצמיחה היא מדיניות פיסקלית פחות מרחיבה על ידי הפד בארה"ב. לטענת הכלכלנים, המדיניות של הפד צפויה להיות מרחיבה פחות משהעריכו תחילה, מה שאמור לפגוע בצמיחת הכלכלה האמריקאית.

במקביל, כלכלני קרן המטבע החליטו לצמצם גם את תחזית הצמיחה של בריטניה, ומנגד להעלות מעט את תחזית הצמיחה של הכלכלות הגדולות של גוש היורו - כמו גרמניה, צרפת, איטליה וספרד. הכלכלנים ציינו כי הצמיחה במדינות אלה היתה מעל הממוצע ברבעון הראשון של שנת 2017. בנוסף, הכלכלנים הופתעו משיעור הצמיחה של קנדה, ועדכנו מעלה את תחזית הצמיחה שלה, וגם את תחזית הצמיחה של יפן.

בקרן המטבע הותירו ללא שינוי את תחזית הצמיחה לכלכלה הגלובלית כולה - וצופים צמיחה של 3.5% בשנת 2017, וצמיחה גלובלית של 3.6% בשנת 2018.

כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית , צילום: רויטרס כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית | צילום: רויטרס כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות