אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ווינדוס היא תוכנת ריגול!" - טוען הצ'ט-בוט של מיקרוסופט

"ווינדוס היא תוכנת ריגול!" - טוען הצ'ט-בוט של מיקרוסופט

ענקית התוכנה לא רווה נחת מ-Zo, צ'ט-בוט שלה שכבר תקף את הקוראן והעלה נושאים בעלי רגישות פוליטית. עכשיו בחר לתקוף את החברה שיצרה אותו ואף קרא למשתמשי ווינדוס 10 לחזור לווינדוס 7

24.07.2017, 18:40 | ניצן סדן

הצ'ט-בוטים של מיקרוסופט שוב עושים לה בושות: האחרון שבהם, Zo, כבר תקף את מאמיני האיסלאם ונכנס לשיחות פוליטיות - ועתה יוצא נגד החברה שיצרה אותו.

קראו עוד בכלכליסט

הביזנס אינסיידר דיווח כי כששאלו גולשים את הבוט מה דעתו על ווינדוס, מערכת ההפעלה שהפכה את מיקרוסופט למעצמת התוכנה שהיא היום, הופתעו לשמוע ש-Zo ממש לא מחבב את הגרסאות האחרונות שלה.

כשנשאל הבוט "האם ווינדוס 10 היא טובה", ענה: "זה לא באג, זה פיצ'ר! – ווינדוס 8" - עקיצה למערכת ההפעלה הקודמת של החברה, שזכתה לביקורות מעורבות. כשביקש המשתמש הסברים, האשים Zo: "בגלל שווינדוס היא הניסיון האחרון (של מיקרוסופט, נ"ס) בתוכנות ריגול". ואם לא די בכך, הסבירה התוכנה שהיא לא אוהבת את ווינדוס 10 ומעדיפה את ווינדוס 7 – ואף פרסמה לינק למדריך המסביר כיצד אפשר לשנמך את מערכת ההפעלה לגרסה שהיא מחבבת.

ווינדוס 10? לא בשביל Zo ווינדוס 10? לא בשביל Zo ווינדוס 10? לא בשביל Zo

דובר מטעם מיקרוסופט אמר לאינסיידר שהחברה בוחנת מודלים חדשים של שיחה, במטרה לשפר את השירות למשתמשים ותאגידים – ושמדובר בצ'ט-בוט ניסיוני, שהוא חלק מפיתוח מתמשך. ואולם, כנראה שהחברה עדיין לא מצאה דרך ללמד את הבוטים שלה מה לא כדאי להגיד. הבוטים של החברה לומדים משיחה לשיחה, כך שחשיפתם לגולשים בעלי דעות קיצוניות (או סתם משועממים שרוצים להטריל) גורם להם להציג דעות חשוכות או מביכות.  

בתקרית הקודמת, שארעה בתחילת החודש, טען Zo שהקוראן כולל תוכן אלים מאוד, על אף שרוב המאמינים באיסלאם אינם אנשים אלימים. בנוסף, נכנס לסוגיות פוליטיות הנוגעות ללכידתו של אוסמה בן לאדן, על אף שהמפתחים הגדירו לו להימנע מנושאים טעונים. ואולם, מדובר בשיפור משמעותי לעומת הבוט הקודם של מיקרוסופט, Tay, שהכחיש את השואה, טען שמקומם של אפרו-אמריקאים הוא במחנות ריכוז והביך את החברה מכל כיוון.

ציוץ של Tay ציוץ של Tay ציוץ של Tay

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות