אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקי הכס: דוקטורנט מבודפשט המציא אלגוריתם שחוזה מי ימות ומי ישרוד צילום: HBO

משחקי הכס: דוקטורנט מבודפשט המציא אלגוריתם שחוזה מי ימות ומי ישרוד

האם לסרסיי יש סיכוי גדול יותר לחיות עד לסיומה של הסדרה מאשר לדאינריז טארגאריין? ומה לגבי תיאון גרייג'וי שכבר עונה וסבל לא מעט בשש העונות האחרונות? אלגוריתם חדש מנסה לפצח מי יחיה ומי ימות

25.07.2017, 18:43 | שירות כלכליסט

חדשות רעות למעריצי משחקי הכס. לחביבת הקהל דאינריז טארגאריין (בגילומה של אמיליה קלארק) יש סיכוי של 91% שתירצח לפני שהסדרה תרד מהאוויר. דמות אהובה נוספת, אריה סטארק, לא נמצאת הרחק מאחור – לה יש סיכוי של 84% למות. כך לפחות חוזה תוכנת מחשב מורכבת במיוחד שנבנתה על ידי דוקטורנט בשם מילאן ג'נוסוב מבודפשט.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מעבודה בקורס באוניברסיטה, ג'נוסוב בנה מאגר מידע עצום של כל הדמויות (94 לפי ספירתו) והאינטראקציות החברתיות שלהן בשש העונות הראשונות של הסדרה המצליחה. הוא ניתח כיצד הן חזו מי ימות ומי יחיה. הוא השתמש במדעי רשתות ולמידת מכונה כדי למצוא את הקורלציות הטובות ביותר בין האינטראקציות החברתיות ומקרי המוות, והגיע להתאמה של 72%. לא מושלם, אבל גבוה מהטלת מטבע.

חאליסי במשחקי הכס , צילום: HBO חאליסי במשחקי הכס | צילום: HBO חאליסי במשחקי הכס , צילום: HBO

כך למשל, התוכנה חוזה שלסרסיי יש סיכוי של 65% לחיות, למגינת ליבם של מעריצים רבים של הסדרה, שעונתה השביעית והלפני אחרונה החלה בשבוע שעבר. כמו כן, לתולע אפור יש סיכוי של 90% למות בקרוב. עם זאת, תיאון גרייג'וי שכבר עונה וסבל לא מעט בשש העונות האחרונות, הוא דווקא בעל הסיכויים הטובים ביותר לשרוד – לפי התוכנה יש סיכוי של 5% בלבד שימות.

תגיות