אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר מאיימת לעצור את שיווק ביטוחי המנהלים מהחודש הבא צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

סלינגר מאיימת לעצור את שיווק ביטוחי המנהלים מהחודש הבא

יו"ר רשות שוק ההון והביטוח מסרבת לאשר לחברות הביטוח את תעריפי ביטוח אובדן כושר עבודה שהגישו לה משום שלטענתה הם גבוהים מדי. ללא אישור זה, חברות הביטוח לא יוכלו לשווק ביטוחי מנהלים חדשים

26.07.2017, 06:51 | רחלי בינדמן

יו"ר רשות שוק ההון והביטוח דורית סלינגר מסרבת לאשר את תעריפי ביטוח אובדן כושר עבודה שהעבירו לידיה חברות הביטוח בטענה כי הצעות התמחור שלהן יקרות מדי, כך נודע ל"כלכליסט". אם חברות הביטוח לא יגישו הצעות במחיר מופחת לרכיב ביטוחי זה, החל מאוגוסט — המועד שבו תם התוקף של התעריפים הישנים שאושרו להן — הן לא יוכלו לשווק ביטוחים חדשים כאלו. המשמעות: חברות הביטוח לא יוכלו לשווק ביטוחי מנהלים חדשים לציבור משום שהם לא יוכלו לכלול הגנה מפני אובדן כושר עבודה. ככל הנראה, הסירוב של סלינגר הוא מנוף לחץ על החברות על מנת שיפחיתו את התעריפים.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר רשות שוק ההור והביטוח דורית סלינגר, צילום: אלעד גרשגורן   יו"ר רשות שוק ההור והביטוח דורית סלינגר | צילום: אלעד גרשגורן יו"ר רשות שוק ההור והביטוח דורית סלינגר, צילום: אלעד גרשגורן

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח שנועד להבטיח למבוטח גמלה חודשית במקרה שיאבד את כושר עבודתו בעקבות מחלה או תאונה. כלומר, הקצבה, המשולמת במסגרת הכיסוי הביטוחי, נועדה להחליף את ההכנסה מעבודה. עלות הביטוח כיום נעה בין עשרות שקלים למאות שקלים בחודש, בהתאם לגיל המבוטח, מינו, מצבו הבריאותי ושכרו.

באוגוסט תצא לדרך רפורמה שתאסור על המעסיקים, שעד היום שילמו עבור ביטוח אובדן כושר עבודה לעובדים שחסכו בביטוחי מנהלים, לסבסד את הביטוח הזה. כלומר, העובדים ישלמו עבור ביטוח אובדן כושר עבודה. המטרה של הרפורמה היא למנוע ניגודי עניינים של המעסיק, שכן עד היום חברות הביטוח הציעו למעסיקים תעריפים נמוכים כדי לפתות אותם לבחור במוצרי הפנסיה שלהן עבור עובדיהם. לטענת סלינגר, ברגע שאבד לחברות הביטוח התמריץ להציע ביטוח אובדן כושר עבודה מוזל, הן העבירו לה לאישור תעריפים מנופחים שמשקפים החזר של כ־50 אגורות על כל שקל שישלם המבוטח, ולכן היא מסרבת לאשר אותם.

אם סלינגר לא תאשר את התעריפים, חברות הביטוח יספגו מכה קשה שכן ביטוחי המנהלים הם מוצר חיסכון רווחי יותר עבורן משום שדמי הניהול שהן גובות עבורו גבוהים בעשרות ומאות אחוזים מהמוצר המתחרה — קרן פנסיה.

החל מ־2013 ביטוחי המנהלים הפכו למוצר נחות, משום שנאסר לשווק אותם עם מקדם קצבה מובטח שמגן על המבוטח מפגיעה בקצבת הפנסיה בשל התארכות בלתי צפויה בתוחלת החיים — היתרון המובהק של המוצר עד לאותה שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
סיבסוד משותף
זה לא השוואה נכונה בכלל לקרן הפנסיה בקרן הפנסיה יש איזון (גירעון) אקטוארי אז לא חשוב באמת כמה עולה א.כ.ע בקרן הפנסיה גם ככה הם לוקחים מהצד את "ההפסדים" בנוסף שהמוצר של קרן הפנסיה נחות יותר ולא הגיוני מכיר 2 תביעות של גילוי מחלת הסרטן בקרן הפנסיה דורשים מאישה שעוברת הקרנות וב100% נכות אישור כול חודש בחודשו וברגע שהיא מאחרת לא מעבירים לה את הקיצבה בזמן בביטוח המנהלים פעם בשנה קובעים בדיקות וממשיכים הלאה בקיצור לא נעים להיות באובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה אבל כבר הבנו שאין עם מי לדבר
חושש  |  27.07.17
7.
יש במדינה רק חברת ביטוח אחת
שהיא רשות שוק ההון והביטוח ויש לה מנכ"לית שחושבת שכל שאר החברות הן חברות בת של החברה שלה. היא קובעת תנאי פוליסה אחידים לכל החברות, קובעת את המחיר לכל החברות, קובעת את כללי הניהול לכל החברות. מי שמבין בכלכלה חופשית יודע שכך לא מתקנים כשלי שוק אלא רק מחמירים אותו.
רוני  |  26.07.17
לכל התגובות