אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמהדע הודיעה על גיוס - והמניה נפלה ב־15% בוול סטריט צילום: נטי לוי

קמהדע הודיעה על גיוס - והמניה נפלה ב־15% בוול סטריט

הגיוס הגיע לאחר ביטול הסכם שיתוף פעולה עם חברת שייר. הרווח הגולמי שלה זינק ב־100% ברבעון

29.07.2017, 17:37 | דרור רייך

מניית חברת הביומד הישראלית קמהדעהשילה 15% מערכה בנאסד"ק לאחר שני דיווחים שהוציאה בלילה שבין חמישי לשישי – תוצאות כספיות ראשוניות לרבעון השני של 2017 וגיוס באמצאות הנפקת מניות נוספות של החברה.

 

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הוא זה שאחראי לנפילה במניה הדואלית, שצפויה לירידות דומות ביום ראשון בתל אביב. מדובר על 3.3 מיליון מניות חדשות שהחברה הנפיקה במחיר של 4.5 דולר למניה – נמוך ב־13% ממחיר הנעילה שלשום. בסך הכל גייסה החברה מבית קמה כ־15 מיליון דולר.

תמורת ההנפקה תשמש את חברת התרופות בין היתר למימון ניסוי שלב 2/3 לטיפול במחלת השתל נגד המאכסן (GVHD) ומוצר למתן חלבון אלפא־1 אנטיטריפסין (MAA) – מוצר אינהלציה לטיפול בחולי AATD בתפקוד הריאה.

 

בתוך כך החברה מרחובות דיווחה על הכנסות של 32.5 מיליון דולר ברבעון החולף – עלייה של 71% לעומת הכנסות של 19.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הגולמי צפוי לעמוד על 11–12 מיליון דולר – עלייה של כ־100% לעומת 5.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. את התוצאות המלאות תפרסם החברה ב־1 באוגוסט, שבו לא יתקיים מסחר בבורסה בעקבות תשעה באב. 

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, צילום: נטי לוי עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע | צילום: נטי לוי עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, צילום: נטי לוי

בחודש שעבר הודיעה קמהדע על ביטול הסכם שיתוף פעולה עם חברת התרופות הבינלאומית שייר (Shire), לפיתוח טיפול ב־GVHD. הסיבה לביטול נעוצה בגיוס אטי של חולים והחלטה של שייר שהמוצר לא מהותי בסדר העדיפויות שלה. עוד באותו החודש חברת הביומד הישראלית הודיעה על משיכת את הבקשה שהגישה לרשות האירופית לתרופות (EMA) לאישור שיווק למוצר האינהלציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות