אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסביב לעולם עם חשודי פרשת הצוללות: אחרי עו"ד שמרון, גם רונן שמר יבלה בחופשה בחו"ל צילום: יריב כץ

פרשת הצוללות

מסביב לעולם עם חשודי פרשת הצוללות: אחרי עו"ד שמרון, גם רונן שמר יבלה בחופשה בחו"ל

חקירת הצוללות לא מפריעה לחשודים בפרשה לצאת לחופשות הקיץ המתוכננות שלהם. לאחר שדוד שמרון נסע באישור הרשויות לחופשה בארה"ב, עו"ד רונן שמר שנחשד בסיוע למיקי גנור בביצוע העבירות יצא השבוע להפלגה באירופה ביחד עם המשפחה של אשתו

30.07.2017, 16:27 | זוהר שחר לוי

נראה כי חקירת הצוללות לא מפריעה לחשודי הפרשה להמשיך בתוכניות הקיץ שלהם: אחרי שעו"ד דוד שמרון, המקורב לרה"מ בנימין נתניהו שנחשד בעבירות של ניגוד עניינים נסע באישור רשויות אכיפת החוק לחופשה בת שבועיים בארה"ב, נוסע כעת מעורב נוסף. עו"ד רונן שמר, יד ימינו של גנור שנחשד בסיוע לו בביצוע העבירות, יצא השבוע להפלגה באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט אישר לעו"ד שמר, לנסוע לנופש שיחל ברומא ויסתיים בברצלונה, לאחר שהמשטרה נתנה לכך את הסכמתה בתנאי שיפקיד בחזרה את דרכונו עם חזרתו לישראל.

לפי באת כוחו של שמר, עו"ד יעל גרוסמן, מדובר בחופשה משפחתית שתוכננה ושולמה זמן רב מראש יחד עם משפחתה של רעייתו של שמר. המפגש המשפחתי כולל גם את הוריה את אחיותיה שיגיעו מלונדון ומארה"ב.

שמר ישהה מחוץ לגבולות ישראל מ-2 באוגוסט ועד 6 באוגוסט. הערבויות שהפקיד שעה ששוחרר למעצר בית, בסך הכל 250 אלף שקל, יישארו בתוקפן וישמשו כערובה להבטחת שובו לישראל.

מיקי גנור (ארכיון), צילום: נעמי צורף מיקי גנור (ארכיון) | צילום: נעמי צורף מיקי גנור (ארכיון), צילום: נעמי צורף

עו"ד שמר נעצר ב-10 ביולי ביחד עם מעורבים נוספים בפרשת הצוללות ושהה במעצר כשבוע עד ששוחרר למעצר בית. שמר עובד במשרדו של גנור, נציג טיסנקרופ הגרמנית ומי שבהמשך חתם על הסכם עד מדינה, ונחשב לפי המשטרה כיד ימינו וכמי שביצע יחד עמו את העבירות המיוחסות לו של מתן שוחד.

במהלך דיוני המעצר בעניינו של שמר, נטען כי הוא גרס מסמכים והעביר חומרים לארכיון ובכך לכאורה שיבש את החקירה. אולם עו"ד גרוסמן, באת כוחו, טענה כי "גריסת המסמכים נעשית כשגרה, לא יעלה על הדעת שמדובר בשיבוש".

לפני כשבועיים פורסם כי מעורב נוסף בפרשת הצוללות, עו"ד שמרון, טס לחופשה משפחתית בת שבועיים לארה"ב באישור גורמי האכיפה. שמרון יצא מהארץ יממה בלבד לאחר שהסתיים מעצר הבית בו היה נתון. במהלך שהותו בחו"ל התראיין שמרון לערוץ 2 ואמר: "בדיעבד, נוכח הנסיבות כפי שהן מתבררות, הרי מיקי גנור אומר על עצמו שהוא ארכי פושע. אני לא גיליתי את הדבר הזה. ההפך. היה לי הרושם כל הזמן עד ממש עכשיו שאני עסוק עם איש רציני, ישר, איש עסקים הגון עם התנהגות אתית מסודרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות