אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'לסי מחפשת הלוואות למימון שיפוץ והגדלת סטמפורד ברידג' הדמיה: טוויטר צ'לסי

צ'לסי מחפשת הלוואות למימון שיפוץ והגדלת סטמפורד ברידג'

הבנייה מחדש של האצטדיון תעלה 500 מיליון ליש"ט, אך בדומה לפרויקט הבנייה מחדש של וויט הארט ליין של טוטנהאם, המחיר צפוי רק לעלות

31.07.2017, 14:51 | שירות כלכליסט

צ'לסי פצחה בדיונים עם בנקים לגבי הלוואת מימון של שיפוץ והגדלת אצטדיון סטמפורד ברידג'. לפי ההערכות, הבנייה מחדש של האצטדיון תעלה 500 מיליון ליש"ט, אך בדומה לפרויקט הבנייה מחדש של וויט הארט ליין של טוטנהאם, המחיר צפוי רק לעלות.

באופן כללי, עלות של בנייה מחדש של אצטדיון לרוב נעה בין 10-15 אלף ליש"ט לרגל רבוע, תלוי באיכות יציעי האח"מ.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית סטמפורד ברידג הדמיית סטמפורד ברידג'. לפי הדיווחים, צ'לסי מקווה לממן את העלות כולה באמצעות הלוואות בנקאיות, כשחריגות יכוסו על ידי מכירת זכויות השם של האצטדיון, שלפי הערכות בתעשייה שוות בסביבות 25 מיליון ליש"ט בשנה, ומההכנסות מיציעי האח"מ. הדמיית סטמפורד ברידג

הביקוש מצד חברות למושבים באצטדיון של צ'לסי כבר גבוה מההיצע, ולכן קרוב לוודא שהעלות תטפס לקצה העליון של טווח המחירים לרגל רבוע, שכן הקבוצה מתכננת להגדיל משמעותית את יציעי הכבוד באצטדיון המכיל 60 אלף מושבים.

לפי הדיווחים, צ'לסי מקווה לממן את העלות כולה באמצעות הלוואות בנקאיות, כשחריגות יכוסו על ידי מכירת זכויות השם של האצטדיון, שלפי הערכות בתעשייה שוות בסביבות 25 מיליון ליש"ט בשנה, ומההכנסות מיציעי האח"מ.

עם זאת, בצ'לסי מתעקשים שבכל הסכם לזכויות שם, יישמר השם סטמפורד ברידג', אך התעקשות זו עלולה להוביל לירידה בשווי הזכויות.

בעוד שבעבר בנקים לא מיהרו להעניק הלוואות לקבוצות כדורגל, הם כעת שמחים לשתף פעולה, בייחוד בפרויקטי בנייה.

כך למשל טוטנהאם השיגה לאחרונה הלוואה לחמש שנים בגובה 400 מיליון ליש"ט עבור בניית האצטדיון החדש של המועדון, שיכלול 61,500 מושבים. ההלוואה הוענקה על ידי בנק אוף אמריקה, גולדמן זאקס ו-HSBC. הקבוצה כבר הוציאה 340 מיליון ליש"ט מהמשאבים שלה על האצטדיון, שבנייתו תושלם לקראת עונת 2018-19.

בצ'לסי לא מתכננים להתחיל בבנייה לפני 2019.

המנכ"ל החדש של אינטר אלסנדרו אנטונלו אומר כי "הובטח" לו שהכספים מסין יעברו בלי בעיה. המנכ"ל החדש של אינטר אלסנדרו אנטונלו אומר כי "הובטח" לו שהכספים מסין יעברו בלי בעיה. המנכ"ל החדש של אינטר אלסנדרו אנטונלו אומר כי "הובטח" לו שהכספים מסין יעברו בלי בעיה.

אינטר מילאן בבעיות כלכליות?

בינתיים באיטליה, המנכ"ל החדש של אינטר אלסנדרו אנטונלו אומר כי "הובטח" לו שהכספים מסין יעברו בלי בעיה.

הקבוצה נחתה חזרה באיטליה לאחר ביקור בסינגפור, שם גברו על ליון, באיירן מינכן וצ'לסי בטורניר גביע האלופות הבינלאומי (International Champions Cup). "נפגשנו עם היו"ר, זו הייתה התחלה טובה לעונה", אמר אנטונלו לעיתונאים שחיכו לו בשדה התעופה מילאנו-מלפנסה. "יש עוד הרבה עבודה לעשות בשוק ההעברות ואתם למאמן לבצע את ההערכות".

אינטר היא כעת בבעלות סונינג גרופ הסינית, ולכן החשש ממאמצי הממשלה לבלום את ההשקעות הזרות. סונינג עצמה הסתבכה עם הרגולטור הסיני בעניינים אחרים. אך, אנטונלו נשמע רגוע. "יש לנו את התכניות שלנו והבטיחו לנו שיהיה בסדר, לכן אנחנו רגועים, אין סיבה לדאגה. הצעד הראשון הוא העפלה לליגת האלופות, וברגע שנעשה את זה, נוכל להתפנות לחשוב על נושאים אחרים".

תגיות