אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק מפתחת מכשיר ביתי לצ'ט ושיחות וידאו צילום: TechCrunch

דיווח: פייסבוק מפתחת מכשיר ביתי לצ'ט ושיחות וידאו

הרשת החברתית מעמיקה את פעילותה בזירת החומרה - ומתכננת מכשיר בעל מסך של בין 13 ל-15 אינץ', שידע לזהות פני משתמשים. המכשיר צפוי להיחשף בכנס המפתחים הבא של פייסבוק

02.08.2017, 12:51 | עומר כביר
פייסבוק מפתחת מכשיר לשיחות וידאו לשוק הביתי - כך לפי דיווח של בלומברג. מדובר במוצר החומרה הראשון שמגיע ממעבדת המחקר החצי-חשאית של פייסבוק, Building 8, בראשות יוצאת גוגל וראש DARPA לשעבר, רג'ינה דוגאן. בפייסבוק סירבו להגיב לפרסום.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות המקורבים לנושא, החברה יכולה להשיק את המכשיר כבר בכנס המפתחים הבא שלה, שייערך באביב.

צ צ'ט ביתי, מבוסס מכשיר - גישה חדשה עבור פייסבוק | צילום: TechCrunch צ

המכשיר יתבסס על יכולות בינה מלאכותית ויכלול מסך בגודל של בין 13 ל-15 אינץ', מיקרופון, רמקול ומצלמה חכמה בעלת עדשה רחבה שתזהה פרצופים במרחב ותתביית עליהם. לדוגמה, המצלמה תוכל להתמקד בציור שילד הביא הביתה מבית הספר כדי להציג אותו להורה שנמצא בחו"ל. על אף שמדובר בפיתוח בשלבי אב הטיפוס, המכשיר נוסה כבר בבתי משתמשים.

זהו צעד נוסף במאמצי פייסבוק לבנות מערך חומרה עצמאי, במסגרתו שוקדים ב-Building 8 גם על פיתוח רמקול חכם שיתחרה באקו של אמזון וב-Home של גוגל, כשהמטרה של החברה היא להשלים את חווית המשתמש ברשת החברתית ולעטוף את הצרכן בתוכנה ובמכשירים מתוצרתה.

לפי הדיווח, בפייסבוק מפתחים גם מצלמת 360 מעלות, אך לא סביר שזו תהיה מוכנה עד למועד השקת מכשיר שיחות הווידאו. בנוסף, לדברי גורמים, פייסבוק בחנה את האפשרות להשתמש במערכת ההפעלה של אנדרואיד עבור המכשיר, כדי להימנע מפיתוח אחת משלה.

לדברי המקורות, הרמקול החכם של פייסבוק יעלה בסביבות ה-100 דולר, בעוד שמכשיר הווידיאו צ'ט יעלה כמה מאות דולרים, כי הטכנולוגיה שבו מורכבת יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות