אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאקרים שפרצו ל-HBO: הרשת מוכנה לשלם לנו 250 אלף דולר צילום: HBO

ההאקרים שפרצו ל-HBO: הרשת מוכנה לשלם לנו 250 אלף דולר

ההאקרים פרסמו צילום מסך של מייל המוכיח כי סגן נשיא בכיר ברשת הביע נכונות לשלם את הסכום, אך זאת כ"פרס על גילוי הבאגים" שהם חשפו

11.08.2017, 17:18 | שירות כלכליסט

רשת HBO מציעה להאקרים שעומדים מאחורי הפריצה למחשביה והדלפת חומרים מהם סכום של 250 אלף דולר - עבור "גילוי באגים". כך לפי צילום מסך שפרסמו ההאקרים, של מייל מאת סגן נשיא בכיר ברשת הטלוויזיה.

קראו עוד בכלכליסט

המייל, מתאריך ה-27 ביולי, פורסם ככל הנראה בניסיון להביך את HBO ומצביע על כך שהתקיים מו"מ בין הרשת וההאקרים. עם זאת, הבכיר לא אומר מפורשות כי בכוונת הרשת לשלם להאקרים, אלא ניסח זאת כהצעה בתמורה על גילוי נקודות תורפה במערכת.

משחקי הכס, צילום: HBO משחקי הכס | צילום: HBO משחקי הכס, צילום: HBO

לפי המייל, ב-HBO "עבדו קשה מאז ה-23 ביולי כדי לעבור על כל החומרים ששלחתם לנו וברוח של שיתוף פעולה מקצועי, אנחנו מבקשים להאריך את הדדליין שהצבתם בשבוע". בהמשך כתב הבכיר כי "אנחנו מוכנים להתחייב להעביר פרס של 250 אלף דולר על גילוי הבאגים ברגע שנרכוש ביטקוין (לשם מטרה זו)".

לא ברור בשלב זה אם מדובר במייל אותנטי. צילום המסמך נשלח מטעם ההאקרים למגזין "הוליווד ריפורטר". מ-HBO סירבו להגיב.

לטענת ההאקרים יש בידיהם 1.5 טרה בייט של תכנים ונתונים גנובים מ-HBO. עד כה הם פרסמו כמה תכנים שלא שודרו עדיין ברשת, כולל של התוכניות Ballers ו"חדר 104". בתחילת השבוע הם גם פרסמו תקציר של הפרק הבא של "משחקי הכס" ומיילים של בכיר במחלקת התוכן.

קורבנות הפריצות בהוליווד לרוב נמנעים מהודאה בכך ששילמו או אפילו שהציעו לשלם עבור המידע הגנוב, מחשש ליצור תקדים שיהיה בעל השלכות מרחיקות לכת על התעשייה. כך שייתכן כי ב-HBO לא התכוונו לשלם את הכופר, והמייל - אם נשלח - היה חלק מניסיון להרוויח זמן לגלות את היקף הפריצה.

תגיות