אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאקרים שהדליפו לרשת את פרקי "משחקי הכס" סוחטים את HBO צילום: HBO

ההאקרים שהדליפו לרשת את פרקי "משחקי הכס" סוחטים את HBO

התוקפים פרצו לשרתי ענקית התוכן וגנבו מידע בהיקף נרחב - ועתה מנסים לגבות ממה כספים. "אתם מוציאים 5 מיליון דולר על שיווק 'משחקי הכס'", כתבו ל-HBO. "התייחסו אלינו כאל עוד סעיף בתקציב"

08.08.2017, 14:47 | רפאל קאהאן

ההאקרים שפרצו HBO מנסים לסחוט את החברה. בינתיים, פרסמו פרק של "משחקי הכס" טרם שידורו - ועתה דורשים מענקית התוכן כופר, כדי שלא לפרסם מידע ותוכן נוסף. הפריצה נחשפה בשבוע שעבר וכללה גניבת 1.5 טרה-בייט של מידע כמיילים, תסריטים, סרטוני פרקים מסדרות שטרם שודרו, מסמכים פנימיים ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הפריצה, הפיצו ההאקרים ברשת את פרק 4 של "משחקי הכס" טרם שידורו. עם זאת, הפרק עצמו היה באיכות ירודה של 360p מה שלא היווה אלטרנטיבה ראויה לצפייה סטנדרטית בשעת השידור המתוכננת. כעת, ההאקרים החליטו ללכת על כל הקופה ולדרוש כופר כדי להחזיר את המידע לשליטת HBO.

סחיטה מקוונת. משחקי הכס, צילום: HBO סחיטה מקוונת. משחקי הכס | צילום: HBO סחיטה מקוונת. משחקי הכס, צילום: HBO

בלשון מכתב האיום, מסבירים הסוחטים: "הדרישה שלנו ברורה ולא ניתנת למו"מ; אנחנו רוצים כסף כדי להפסיק את הדלפת המידע לרשת". בנוסף, כתבו בו ש-HBO מוציאה 12 מיליון דולר על מחקר שוק ועוד 5 מיליון דולר על שיווק של "משחקי הכס", כך שהיא יכולה להתייחס אל הסחיטה בתור "עוד סעיף בתקציב".

HBO מסרה ל-Wired שהיא לא מתכוונת להיכנע לדרישות. החברה נמצאת כרגע בשלבי חקירה ועל פי הממצאים הראשוניים הדליפה לא פגעה בשרת הדואר שלה. עם זאת, עדיין לא ידוע היקף הנזק האמיתי. יתכן שאם יש מידע ש-HBO לא מעוניינת בהפצתו, הרי שהתנגדות פומבית לדרישות ההאקרים היא דרך להרוויח יחסי ציבור חיוביים. עוד אפשרות היא שהחברה לא מעריכה שפרסום המידע יגרום לה נזק. כבר היו מקרים דומים של פריצה לחברות הפקה בעבר, כאשר הידועה שבהם הייתה לאולפני סוני ב-2014. במקרה ההוא, התברר שהנזק שנגרם לסוני לא נבע מפרסום תכנים לפני מועד השקתם המתוכנן, כי אם הדלפת תכתובות פנימיות שפגעו בדימוי העסקי של החברה.

תגיות