אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שחקן הפוטבול המוחה", קולין קפרניק, קיבל רק 39.4 מיליון דולר מתוך 126 מיליון דולר בחוזה שלו צילום: איי אף פי

"שחקן הפוטבול המוחה", קולין קפרניק, קיבל רק 39.4 מיליון דולר מתוך 126 מיליון דולר בחוזה שלו

החוזה העניק לקפרניק מענק חתימה של 12.3 מיליון דולר ומשכורת של 645 אלף דולר בלבד ב-2014. 61 מיליון דולר הובטחו לו רק אם היה סובל מפציעה שהייתה מסיימת את הקריירה שלו

15.08.2017, 15:02 | שירות כלכליסט

לאחר שהוביל את סן פרנסיסקו פורטיניינרס לגמר ה-NFC מספר פעמים ולסופרבול אחד, קולין קפרניק "זכה" ב-2014 בחוזה שיא לשבע שנים בשווי 126 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

 קולין קפרניק (7). חמישה חודשים לאחר שעזב את סן פרנסיסקו  עדיין לא מצא קבוצה חדשה, צילום: איי אף פי קולין קפרניק (7). חמישה חודשים לאחר שעזב את סן פרנסיסקו עדיין לא מצא קבוצה חדשה | צילום: איי אף פי  קולין קפרניק (7). חמישה חודשים לאחר שעזב את סן פרנסיסקו  עדיין לא מצא קבוצה חדשה, צילום: איי אף פי

אך לאחר שלוש עונות של הידרדרות בביצועים, כולל עונה אחת של כותרות בשל המחאה שלה בעת השמעת ההמנון, התברר כי החוזה הרבה פחות גדול מכפי שחשבו, ובסופו של דבר הוא קיבל רק 39.4 מיליון דולר.

החוזה העניק לקפרניק מענק חתימה של 12.3 מיליון דולר ומשכורת ב-2014 של 645 אלף דולר בלבד.

אלו היו החלקים המובטחים היחידים בחוזה, זאת על אף דיווחים שהעסקה כללה סכום שיא של 61 מיליון דולר בכסף "מובטח". אולם, התברר ש-61 מיליון דולר הובטחו לו רק אם היה סובל מפציעה שהייתה מסיימת את הקריירה שלו. בכל שנה של החוזה לאחר השנה הראשונה, לקבוצה הייתה את האפשרות לשחרר אותו מבלי לשלם לו יותר כסף.

מעבר לכך, קפרניק היה אמור לקבל את המשכורת הגדולה הראשונה שלו במהלך עונת 2015, אך בשל אופן הניסוח של החוזה, המשכורת ירדה ל-10.4 מיליון דולר. השכר שלו ירד בכל שנה ב-2 מיליון דולר אם לא עלה בהרכב או אם הקבוצה לא העפילה לסופרבול עונה קודם לכן. שני התנאים הללו לא התממשו.

קפרניק הצליח לשנות את החוזה שלו במהלך עונת 2016, והפך את עונת 2017 לאופציית שחקן. בידיעה שהקבוצה עומדת לשחרר אותו בהמשך הקיץ, קפרניק בחר לצאת מהחוזה בתחילת מרץ, בתקווה לנצל את הפיכתו לשחקן חופשי בשלב מוקדם כדי להשיג חוזה.

בסופו של דבר, החוזה לשבע שנים בשווי 126 מיליון דולר של קפרניק הפך לחוזה לשלוש שנים בשווי מעט יותר מ-39 מיליון דולר.

בינתיים, חמישה חודשים לאחר שעזב את סן פרנסיסקו, שבועות ספורים לפני תחילת העונה, לקפרניק אין עדיין קבוצה ובלי חלק ניכר מ-61 מיליון דולר ה"מובטחים" שלו. קבוצות ב-NFL מעדיפות לקחת קוורטרבקים אחרים, כולל כאלו ששקלו פרישה ואמרו במפורש שהם לא צריכים לעבוד קשה (ג'יי קאטלר במיאמי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
קאפרניק תותח
מה אתה מקשקש. קאפ נתן עונה וחצי ראשונות מדהימות וכל הליגה לא ידעה איך לעצור אותו. הבעיות התחילו בעונה השלישית כשההנהלה התחילה לבחוש למאמן הארבו, אחרי מינו את הליצן המשופם היס מן למאמן בלי מושג, ובעונה האחרונה הסגל כבר היה מדולדל לגמרי בהגנה ובהתקפה. ברור שקאפ שחקן מוגבל ולא התפתח כפי שציפו, אבל בלי ספק הוא בין העשרים הטובים בליגה.
אני  |  24.08.17
1.
ה- 49ERS הגיעו לסופרבול למרות ולא בזכות קיפרניק
הוא קווטרבק גרוע. וטיפש. ואז, במקום להתעסק באיך לשפר את עצמו ואת הקבוצה החליט לפלג את הקבוצה בויכוח הפוליטי המפגר שלו. כאוהד סן פרנסיסקו, חבל בכלל שהגיע אלינו. היינו צריכים להשאיר את אלכס סמית' ולזרוק את קיפרניק לכל הרוחות.
גבי  |  15.08.17