אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטנלי פישר: "מודאג מכך שרוצים להחזיר אותנו לסטטוס קוו שלפני משבר 2008" צילום: בלומברג

סטנלי פישר: "מודאג מכך שרוצים להחזיר אותנו לסטטוס קוו שלפני משבר 2008"

סגן יו"ר הפד ולשעבר נגיד בנק ישראל התייחס בראיון ל-FT גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני: "אני מכיר אנשים טובים משני הצדדים שאם היו אחראים על המשא ומתן - היו מצליחים לשפר את המצב"

17.08.2017, 15:10 | שירות כלכליסט

"המאמצים מצד ממשלת ארה"ב להקל את הרגולציה על הבנקים הם מסוכנים ומאוד קצרי ראייה", כך אמר סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל לשעבר המשמש כסגן יו"ר הפדרל ריזרב האמריקאי. פישר אמר את הדברים בראיון ל"פייננשל טיימס" שפורסם אתמול (ד').

קראו עוד בכלכליסט

פישר אמר כי ישנם סימנים מדאיגים לכוונה לחזור לסטטוס קוו שהיה קיים לפני המשבר הפיננסי של 2008. "אני מודאג שהמערכת הפוליטית של ארה"ב לוקחת אותנו לכיוון מאוד מסוכן", אמר.

סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד, צילום: בלומברג סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד | צילום: בלומברג סטנלי פישר, סגן יו"ר הפד, צילום: בלומברג

"נדרשו כמעט 80 שנה לאחר 1930 כדי להגיע למשבר פיננסי נוסף שהיה עלול להיות באותם ממדים של השפל הגדול. עכשיו, לאחר עשר שנים בלבד, כולם רוצים לחזור לסטטוס קוו שלפני המשבר הפיננסי. אני מוצא שזה מאוד מאוד מסוכן וקצר ראייה ביותר".

בהתייחס לכוונות הפד להקל על הרגולציה אמר פישר "יש לנו הרבה אוטונומיה בפד, אבל מה שקורה בוושינגטון כל כך שונה מבריטניה", הוא אומר. "הקונגרס מעורב מאוד בדברים האלה והלחץ פועל עכשיו כדי להקל ברגולציה. הלחץ להקל על הבנקים הקטנים הוא בסדר מבחינתי אבל הלחץ להקל על הבנקים הגדולים מאוד מסוכן".

מכיר אנשים טובים גם ישראלים וגם פלסטינים

פישר התייחס בראיון גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני ותיאר את המצב כעצוב מאוד. "נכון לעכשיו הדינמיקה בין הצדדים לא טובה. עם זאת, אני מכיר אנשים משני הצדדים שאם היה להם את המנדט והיו אחראים על המשא ומתן - היינו משיגים תוצאות טובות בהרבה".

הרפובליקנים בבית הנבחרים האמריקאי הצביעו ביוני להחליף את חוק הרפורמה של וול סטריט "דוד פרנק" מהלך שהיה צפוי לסלול את הדרך לשינוי או לחיסול הרגולציה שנקבעה לאחר המשבר הפיננסי של 2007-2009.

בכירים בבנקים המרכזיים, כמו פישר ויו"ר הבנק ג'נט ילון ויו"ר הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, עתידי להשתתף במפגש השנתי של קובעי המדיניות בשבוע הבא בג'קסון הול, ווייומינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות