אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תהל מקבוצת קרדן אן.וי תקים עם שותפה פרויקט בזמביה בכ-640 מיליון שקל צילום: ולדימיר אסקין

תהל מקבוצת קרדן אן.וי תקים עם שותפה פרויקט בזמביה בכ-640 מיליון שקל

מדובר בתכנון והקמה של פרויקט חקלאי קהילתי על שטח של כ-57.5 אלף דונם, אשר יכלול מאות חוות משפחתיות וחוות מסחריות למכירה

20.08.2017, 09:41 | אמיר רוזנבאום

קבוצת התשתיות תהל, מקבוצת קרדן אן.וי, ממשיכה להרחיב את פעילותה באפריקה. החברה דיווחה היום (א') למשקיעיה כי היא ושותפתה בפעילות באנגולה ובזמביה, חברת ZRB Consulting Finance & Development Limited, חתמו בסוף השבוע על הסכם עם ממשלת זמביה, לפיו יתכננו ויקימו פרויקט חקלאות ומים, תמורת כ-640 מיליון שקל (כ-176 מיליון דולר), שיחולקו ביניהן בחלקים שווים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נכתב בדיווח כי ביצוע הפרויקט מותנה בהתקיימות מספר תנאים, שהעיקרי שבהם הוא השלמת סגירה פיננסית לפרויקט על ידי ממשלת זמביה. בחברה בניהולו של סער ברכה מציינים כי עם השלמת הסגירה הפיננסית וחתימת הסכם המימון, יצטרף היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט (כאמור, כ- 640 מיליון שקל) לצבר ההזמנות הקיים שלה, העומד על כ-2.2 מיליארד שקלים, כאשר הפרויקטים הכלולים בו הינם לביצוע מיידי.

הפרויקט, בשטח של כ-57.5 אלף דונם, צפוי לכלול, בין היתר, מאות חוות משפחתיות וחוות מסחריות למכירה, על בסיס תשתיות חשמל ומים, כבישים וניקוז, מערכות השקיה, חממות ובתי רשת ובתי גידול עופות לביצים. כמו כן יכלול הפרויקט תכנון והקמה של מרכז לוגיסטי, אריזה ושיווק, אחסון תשומות חקלאיות, מרכזי קירור לתוצרת, מכונות חקלאיות ומעבדות. בנוסף, יקימו תהל ו- ZRB מרכז להכשרה מקצועית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מבנים ומתקני קהילה לחינוך, בריאות, שירותים חברתיים ואחרים. עבודות התכנון וההקמה צפויות להימשך 3 שנים ממועד השלמת התנאים המתלים.

סער ברכה מנכ"ל תהל, צילום: ולדימיר אסקין סער ברכה מנכ"ל תהל | צילום: ולדימיר אסקין סער ברכה מנכ"ל תהל, צילום: ולדימיר אסקין

הפרויקט שתהל ושותפתה צפויות להקים בזמביה מבוסס על מודל הכפר החקלאי אותו הקימה תהל באנגולה. פרויקט קימינה באנגולה ממוקם כ-45 ק"מ מזרחה לעיר הבירה לואנדה ומשתרע על שטח של כ-50 אלף דונמים. הפרויקט כולל 300 משקים פרטיים, אלפי דונמים של גידולים בשטחים פתוחים, חממות ובתי רשת, גידולי עופות, מרכז לוגיסטי וחקלאי ומערך שיווק ומכירה של התוצרת. הפרויקט נמסר לממשלת אנגולה בשנה שעברה ובעקבות זאת חתמו תהל ו-ZRB על חוזה ל-7 שנים לניהול ותפעול היישוב.

על פי הסכם התפעול, תהל ו-ZRB זכאיות למלוא התמורה הנובעת ממכירת התוצרת החקלאית של היישוב. ההכנסות לתהל מפרויקט זה מוערכות בכ-370 מיליון דולר בכל תקופת החוזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות