אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרייד ענק ב-NBA: מה המשמעויות של קיירי איירווינג בבוסטון סלטיקס צילום: איי פי

טרייד ענק ב-NBA: מה המשמעויות של קיירי איירווינג בבוסטון סלטיקס

וואו, הקיץ ב-NBA ממשיך להפתיע. והפעם? קיירי איירווינג, אחד מהשחקנים הטובים ביותר בליגה, עוזב את קליבלנד קאבלירס ומצטרף ליריבה הישירה במזרח, בוסטון סלטיקס. בתמורה, בוסטון שולחת לקליבלנד את איזייה תומאס, הכוכב הגדול (קטן, 1.75 מטר), ג'יי קראודר, פורוורד יעיל, אנטה זיזיץ', סנטר צעיר ואת בחירת הדראפט בסיבוב הראשון של ברוקלין נטס. טרייד מפתיע ונדיר בין שתי יריבות. מה המשמעויות של המהלכים הללו?

23.08.2017, 10:23 | אוריאל דסקל
וואו, הקיץ ב-NBA ממשיך להפתיע. והפעם? קיירי איירווינג, אחד מהשחקנים הטובים ביותר בליגה, עוזב את קליבלנד קאבלירס ומצטרף ליריבה הישירה במזרח, בוסטון סלטיקס. בתמורה, בוסטון שולחת לקליבלנד את איזייה תומאס, הכוכב הגדול (קטן, 1.75 מטר), ג'יי קראודר, פורוורד יעיל, אנטה זיזיץ', סנטר צעיר ואת בחירת הדראפט בסיבוב הראשון של ברוקלין נטס. טרייד מפתיע ונדיר בין שתי יריבות.

קראו עוד בכלכליסט

קיירי ולברון. כבר לא רוצה להיות "אח קטן", צילום: איי אף פי קיירי ולברון. כבר לא רוצה להיות "אח קטן" | צילום: איי אף פי קיירי ולברון. כבר לא רוצה להיות "אח קטן", צילום: איי אף פי

מה המשמעויות של המהלכים הללו?

קיירי - יהיה אלפא. כמו שרצה

עבור קיירי מדובר על עזיבת הכוכב הגדול של הליגה, לברון ג'יימס, עימו הוא לא הסתדר והגיע למצב שהוא לא מדבר איתו במהלך גמר 2017. הוא מקבל קבוצה צעירה וטובה בה יהיה השחקן הכי חשוב בהתקפה. זה מה שהוא רצה. להיות האלפא דוג בקבוצה טובה. זה מה שהוא יקבל. קיירי גם יקבל פרנצ'ייז יציב הרבה יותר ממה שהוא רגיל אליו בקליבלנד. הוא חווה בתקופה שלו בקליבלנד תחלופה גבוהה של ג'נרל מנג'רים, מאמנים ושחקנים. אמנם 3 גמרים וזכייה אחת היו שווים את השינויים אבל עם בעלים בעייתי כמו דן גילברט, שמתעקש לא להאריך חוזים לג'נרל מנג'רים שלו ולהסתכסך עם הכוכבים שלו, לקיירי אף פעם לא היתה את היציבות שיש בבוסטון. שם דני איינג' הוא חלק מהריהוט ובראד סטיבס, המאמן, ישאר בקבוצה עוד הרבה מאוד שנים.

בוסטון - מועמדת

עבור בוסטון סלטיקס מדובר במהלך כואב שעשוי להיות מתוק. מצד אחד מביאים לקבוצה את אחד מהשחקנים ההתקפיים בליגה, אחד מהשחקנים הפופולריים בליגה (בעיקר בקרב ילדים, הנעל שלו היא מהנמכרות ביותר) ואחד השחקנים היחידים בליגה שיכול לקלוע 40+ נקודות על גולדן סטייט ווריירס בגמר. בוסטון סלטיקס, בהבאתו ל-TD גארדן, הכריזה שהיא מועמדת לאליפות. עם גורדון הייוורד ואל הורפורד - שני אולסטארים ושחקנים קבוצתיים מאוד, שני אולסטארים עתידיים כגון ג'ייסון טייטום וג'יילן בראון, גארדים לוחמנים כמו מרקוס סמארט וטרי רוז'יר, פורוורדים מנוסים כמו מרקוס מוריס וג'ראלד גרין וחבורה של שחקנים צעירים עם פוטנציאל רב - למאמן בראד סטיבנס, שמתמחה בלהוציא את המיטב מכל סגל, יש את הסגל הכי מעניין בליגה. ובטח במזרח. עם זאת, הקבוצה עם כימיה הכי טובה בליגה פורקה.

דני איינג' - אכזר

עבור דני איינג', הג'נרל מנג'ר של בוסטון סלטיקס, הטרייד הזה הוא הצדקה למהלכים שעשה בשנים האחרונות. מאז הטרייד הגדול על כוכבי הקבוצה הכי גדולים בשני העשורים האחרונים - קווין גארנט, פול פירס - איינג' בנה את הקבוצה עם ראייה לטווח הארוך אבל גם במטרה להצליח בטווח הקצר. הטרייד על איזייה תומאס הוא קשה במיוחד - מדובר על אחד מהשחקנים האהובים ביותר בבוסטון. שחקן שהקריב את גופו עבור הקבוצה ושיחק במדיה עם פציעות קשות ואפילו אחרי אובדן אחותו. תומאס היה מנהיג ואיש אהוב בבוסטון. עם זאת, הוא כן סחב פציעה מטרידה באגן, הוא הגיע לשיא בשנה שעברה שספק אם יחזור עליו (כמעט 29 נק' למשחק באחוזי קליעה יעילה מצויינים) והוא מסיים את החוזה שלו בקיץ הבא, וכבר הודיע שהוא לא מוכן לקבל פחות מהמקסימום ("תביאו את המכונית המשוריינת"). איינג' קיבל החלטה מאוד לא רגשנית בנושא שלו - כמו מאמן/מנהל אחר בעיר: ביל בליצ'ק של ניו אינגלנד פטריוטס. האובדן של ג'יי קראודר הוא גם לא קל - מדובר על שחקן לוחמני שהיה חשוב בבניית האופי של הקבוצה והיה על חוזה מצוין מבחינת הקבוצה (7 מיליון דולר בשנה, בערך, עד 2019/20). העברת בחירת הדראפט של ברוקלין נטס עשויה להתגלות כאובדן של אחת מהבחירות הראשונות בדראפט 2019 - כלומר, גם כן מדובר בנכס יקר. אנטה זיזיץ' עשוי להתגלות כשחקן חשוב בליגה עם גובה ויכולות קחיעה טובות. עם זאת, בשביל כוכב כמו קיירי חייבים לשלם. ובגדול. ולבוסטון כן יש את האפשרות להשיג את אחת מהבחירות הראשונות בדראפט בזכות הזכויות שיש לה על הבחירות של לוס אנג'לס לייקרס/סקרמנטו קינגס וממפיס גריזליס. "זה היה יום שהוא רכבת הרים" אמר איינג' שסיפר על שיחת טלפון "קשה" עם תומאס. "שחקנים כמו איזייה וג'יי היו חלק גדול מהקבוצה, מההצלחה ומהתרבות בסלטיקס. מנהיגים שלנו. זה יום קשה. באותו זמן, זה גם מאוד מרגש להוסיף לקבוצה את אחד מהשחקנים ההתקפיים הטובים בליגה". איינג' הוסיף שהמחיר של קיירי גבוה אבל.. "להשיג אולסטאר בן 25, שחקן שמתאים לנו והוא שחקן התקפי פנטסטי, אחד מהטובים בליגה, צריך לשלם מחיר גבוה". על העברת הבחירה של ברוקלין אמר: "אנחנו חושבים שזו בחירה מאוד שווה, אבל אנחנו חושבים שקיירי שווה יותר. זה עד כדי כך פשוט"? לאירווינג יש חוזה של 3 שנים ו-60 מיליון דולר עם אופציית יציאה ממנו בשנה האחרונה.

קיירי איירווינג. יקבל יציבות, צילום: איי פי קיירי איירווינג. יקבל יציבות | צילום: איי פי קיירי איירווינג. יקבל יציבות, צילום: איי פי

קליבלנד - מתחילה בנייה ליום שאחרי לברון

עבור קליבלנד קאבלירס מדובר בטרייד שנראה כמו הבנה שלברון ג'יימס יעזוב בקיץ הבא. ללברון ג'יימס מערכת יחסים בעייתי ומורכבת עם הבעלים דן גילברט, בליגה מדברים על כך שהוא יצטרף ללוס אנג'לס לייקרס כפרי אייג'נט. הבאתו של איזייה תומאס והחוזה הקטן והמסתיים שלו, ג'יי קראודר ובחירת דראפט שתהיה גבוהה מאפשרת לקליבלנד להיבנות ביום שאחרי לברון. עם זאת, ברוקלין, שאין לה בחירות דראפט או מוטיבציה לעשות טאנקינג, עשויה להיות הפתעה העונה, מה שעשוי לפגוע בסיכויים של קאבס לקבל בחירות טופ 5. אגב, קווין לאב ותומאס שיחקו ביחד כילדים. הם מאוד מחבבים זה את זה. תומאס גר עם משפחתו של לאב מדי סוף שבוע.

עבור לברון ג'יימס, שנפרד בצורה יפה מקיירי בטוויטר (אחרי שיחות אישיות לא קלות, כנראה), מדובר על טרייד שמפריד אותו משחקן שהיה "אח קטן" מבחינתו. קיירי פחות אהב את זה. תומאס, שכינה את לברון כ"גדול בכל הזמנים", הוא גארד נדיר ומנוסה שיסתדר עם לברון. פליימייקר מוכשר וקלע יעיל. לברון והוא יפרחו ביחד. אם איזייה ישאר בריא. זה לא שקאבס נחלשו בצורה דרמטית. ייתכן שההפך. האם זה מספיק כדי לנצח את גולדן סטייט ווריירס ולהשאיר את לברון? כנראה שלא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות