אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברצלונה תובעת את ניימאר, ניימאר תובע את ברצלונה צילום: איי אף פי

ברצלונה תובעת את ניימאר, ניימאר תובע את ברצלונה

הקבוצה הספרדית כבר הודיעה שלא תסכים לשלם את הבונוסים בגובה 26 מיליון אירו שניימאר היה אמור לקבל בקיץ, כעת היא מנסה גם לקבל בחזרה כסף ששילמה לשחקן

23.08.2017, 12:34 | שירות כלכליסט

ברצלונה תובעת את ניימאר בשל הפרת חוזה, לאחר שהשחקן הברזילאי עזב את המועדון בתחילת החודש לטובת פריז סן ז'רמן.

קראו עוד בכלכליסט

ניימאר. ניימאר לא הכריז פומבית כי הוא שוקל לעבור לפריז עד ה-3 באוגוסט, היום שבו ברצלונה סיימה את החוזה שלו והוא חתם בקבוצה החדשה שלו., צילום: איי אף פי ניימאר. ניימאר לא הכריז פומבית כי הוא שוקל לעבור לפריז עד ה-3 באוגוסט, היום שבו ברצלונה סיימה את החוזה שלו והוא חתם בקבוצה החדשה שלו. | צילום: איי אף פי ניימאר. ניימאר לא הכריז פומבית כי הוא שוקל לעבור לפריז עד ה-3 באוגוסט, היום שבו ברצלונה סיימה את החוזה שלו והוא חתם בקבוצה החדשה שלו., צילום: איי אף פי

הקבוצה הספרדית כבר הודיעה כי לא תסכים לשלם את הבונוסים בגובה 26 מיליון אירו שניימאר היה אמור לקבל בקיץ, כעת היא מנסה גם לקבל בחזרה כסף ששילמה לשחקן.

ביום שלישי הודיעה הקבוצה כי לדעתה מגיע לה לקבל חזרה כסף ששילמה לניימאר כבונוס על הארכת החוזה בשנה שעברה, וכן פיצויים וריבית בגובה 8.5 מיליון אירו. סכום בונוס החתימה לא פורסם. במקביל, ניימאר תובע את ברצלונה במוסדות פיפ"א על כך שלא שילמה לו 26 מיליון אירו בבונוס נאמנות.

ניימאר חגג אמש בברצלונה את יום ההולדת של בנו, ביחד עם חבריו מברצלונה שהעלו תמונות מהמסיבה באינסטגרם. התמונות הרגיזו את ההנהלה שכיום נמצאת בסכסוך עם השחקנים המובילים - בעקבות המהלכים האחרונים שלה.

בהצהרה שפרסמה ברצלונה ביום שלישי הודיעה כי הגישה את התלונה לפדרציית הכדורגל הספרדית (RFEF), זאת לאחר שהגישה אותה במקור בבית המשפט בברצלונה ב-11 באוגוסט. "ברצלונה הגישה תביעה נגד ניימאר בגין הפרת חוזה ב-RFEF, על מנת שתעביר אותה לפדרציית הכדורגל הצרפתית (FFF) ולפיפ"א", נכתב בהצהרה. "בתביעה, הקבוצה דורשת שהשחקן יחזיר סכום כסף שכבר שולם לו עבור חידוש חוזה, זאת מכיוון שהוא לא עמד בהתחייבויות החוזה, וכן ישלם 8.5 מיליון אירו בפיצויים ו-10% נוספים בריבית. המועדון מבקש גם שאם השחקן יסרב לקחת על עצמו את האחריות, פריז סן ז'רמן תממן זאת".

ניימאר חתם באוקטובר האחרון על הארכת החוזה שלו בקאמפ נואו בחמש שנים, ובנוסף לבונוס שקיבל היה אמור להרוויח 26 מיליון אירו נוספים הקיץ.

אולם לאחר השלמת ההעברה שלו בסכום שיא של 222 מיליון אירו לפריז, דובר ברצלונה ג'וזף ביבס אישר שהמועדון לא מתכוון לבצע את התשלום מכיוון שניימאר הפר את החוזה שלו. "היו שלושה תנאים לחוזה: ראשית, שהשחקן לא ינהל מו"מ עם מועדון אחר לפני 31 ביולי, שנית, שהוא יביע נכונות בציבור למלא את החוזה ושלישית, התשלום היה אמור לעבור ב-1 בספטמבר כדי לוודא שהוא לא עובר למועדון אחר", אמר הדובר. "מכיוון שהוא לא עמד בדרישות הללו, המועדון לא ישלם את הבונוס, והכסף חזר למועדון".

ניימאר לא הכריז בפומבי כי הוא שוקל לעבור לפריז עד ל-3 באוגוסט, היום שבו ברצלונה סיימה את החוזה שלו והוא חתם בקבוצה החדשה שלו.

התביעה של ברצלונה הוגשה ימים ספורים לאחר שניימאר השמיץ את דירקטוריון הקבוצה. "יש לי משהו לומר: אני מאוכזב מהנהלת ברצלונה", אמר לאחר הניצחון של פריז על טולוז ביום ראשון. "ביליתי שם ארבע שנים והייתי מרוצה. התחלתי מרוצה, העברתי ארבע שנים מרוצה ועזבתי מרוצה. אבל לא מהם. אני חושב שהם לא צריכים לנהל את ברצלונה, מגיע לקבוצה הרבה יותר מזה, וכולם יודעים את זה. לראות את חברי לשעבר לקבוצה לא מרוצים מעציב אותי כי יש לי שם הרבה חברים. אני מקווה שהמצב ישתפר עבור ברצלונה, שהם ישובו להיות הקבוצה שהיו ויהפכו להיות קבוצה שיכולה להתחרות עם השאר". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות