אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תהל ממשיכה לצבור חוזים באפריקה: תקים שלושה פרויקטים באנגולה במיליארד שקל צילום: ולדימיר אסקין

תהל ממשיכה לצבור חוזים באפריקה: תקים שלושה פרויקטים באנגולה במיליארד שקל

חברת התשתיות חתמה על ההסכם ביחד עם ZRB של זאב זכרין; בתחילת השבוע דיווחו החברות על חתימת עסקה מול ממשלת זמביה על סך 640 מיליון שקל

23.08.2017, 15:57 | גולן חזני
על רקע המגעים למכירתה: חברת התשתיות תהל ממשיכה לצבור חוזים באפריקה. החברה שנשלטת ע"י קרדן אן.וי(98.4%) דיווחה היום (ד') כי חתמה עם השותפה שלה, חברת ZRB הנשלטת על ידי זאב זכרין, על הסכמים לפיתוח והקמה של שלושה פרויקטים לפיתוח חקלאי בשלושה אזורים באנגולה.

קראו עוד בכלכליסט

ההיקף של שלושת ההסכמים הינו 291 מיליון דולר (כמיליארד שקל) והם נחתמו מול החברה האנגולית הממשלתית 'Gesterra-Gestao de Terras 'Atraveis. תהל אמורה להקים שלושה פרויקטים בתחום החקלאות בשני אזורים במדינה. האחזקה של תהל והשותפה בפרוייקטים היא שווה - 50% לכל אחד.

הפרוייקטים כוללים פיתוח מרכז חקלאות אזורי, כשבכל אחד מהם תכנון והקמה של חוות, שטחי גידול בהשקיה ובטפטוף, הקמת בתי רשת וחממות, מדגרות, לולים, מרכז לוגיסטי ומרכז הדרכה. ההסכם בכל אחד מהפרוייקטים הוא ל-32 חודשים. תהליך ההקמה של כל אחד מהפרויקטים צפוי לארוך 32 חודשים. תנאי מרכזי לתחילחלת ביצוע הפרוייקטים הוא קבלת אישור של החברה האנגולית הממשלתית באשר למימון שנדרש לה לכל אחד מהפרוייקטים.

סער ברכה מנכ"ל תהל, צילום: ולדימיר אסקין סער ברכה מנכ"ל תהל | צילום: ולדימיר אסקין סער ברכה מנכ"ל תהל, צילום: ולדימיר אסקין

תהל ו-ZRB ביצעו כבר בעבר עבור ממשלת אנגולה בהיקף כספי של 160 מיליון דולר. בשלב הראשון הקימו שתי החברות פרויקט חקלאי בקימינה, במרחק של 70 ק"מ מהבירה לואנדה. הפרויקט כלל 300 בתי מגורים ומשקים פרטיים בשטח של 10 דונמים, אלפי דונמים של גידולי שדה, מרכז לוגיסטי וחקלאי עם מתקני מיון ואריזה, לולים (שיספקו 24 מיליון ביצים בשנה), וכן תשתיות נלוות של כבישים, הולכה וטיפול במים, ביוב ותשתיות חשמל.

קרדן מצויה בהליך מכירה של תה"ל המנוהלת בידי סער ברכה, כשעל הרכישה מתמודדות שתי חברות סיניות וקרן פורטיסימו המנוהלת ע"י יובל כהן, כשתג המחיר המדובר הוא 120-140 מיליון דולר. בחודשים האחרונים מצויה תהל בתנופה של חתימת חוזים באפריקה ובשבוע שעבר גם כן יחד עם ZRB על הסכם עם ממשלת זמביה להקמת פרויקט חקלאות ומים במחוז עשיר במכרות נחושת (Copperbelt) במדינה תמורת 176 מיליון דולר. הפרויקט אמור להסתיים תוך שלוש שנים. צבר ההזמנות של תהל מסתכם ב-605 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות