אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת שטיינמץ: איש עסקים המקורב למיליארדר נעצר בנתב"ג צילום: יאיר שגיא

פרשת שטיינמץ: איש עסקים המקורב למיליארדר נעצר בנתב"ג

שטיינמץ עצמו שוהה בימים אלה במעצר בית לאחר ששוחרר בתנאים מגבילים בשבוע שעבר. הוא חשוד בעבירות מרמה והונאת קרקע ברומניה וכן במתן שוחד לעובד זר

24.08.2017, 20:14 | זוהר שחר לוי
חשוד נוסף נעצר הערב (ה') בפרשת בני שטיינמץ. איש עסקים מוכר, המקורב לשטיינמץ, שנעצר עם הגיעו לארץ בנתב"ג ונלקח לחקירה.

.

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ עצמו שוהה בימים אלה במעצר בית לאחר ששוחרר בתנאים מגבילים בשבוע שעבר. הוא חשוד בעבירות מרמה והונאת קרקע ברומניה וכן במתן שוחד לעובד זר.

שטיינמץ נעצר לפני כשבועיים ביחד עם היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. יחד איתם נחקרו תחת אזהרה שלושה חשודים נוספים, היו"ר הזמני של בזק דוד גרנות, נשיא חברת BSGR של שטיינמץ אשר אבידן ועורך דין דורון הלוי, שותף בכיר במשרד עמית פולק מטלון. ימים ספורים לאחר מכן נעצר חשוד נוסף, אודי נטע, מקורבו של זילברשטיין העובד עמו.

במרכז החשדות - הונאת נדל"ן ברומניה בהיקף של 9 מיליון יורו, במסגרתה נרכשה קרקע שלא קיימת. הכספים מעסקה זו, לפי החשד, שימשו ככל הנראה גם כשוחד המיוחס לשטיינמץ בגינאה.

ביום שישי שעבר שוחררו זילברשטיין ושטיינמץ למעצר בית בערבות ותחת תנאים מגבילים. השניים עומדים במקביל לדין ברומניה באשמה של תשלום שוחד לנסיך במדינה. המעצר הנוכחי הוא המשכה של חקירה המתנהלת ביאח"ה ועניינה חשד לביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון, זיוף מסמך, שיבוש מהלכי משפט, שוחד ועוד. במסגרת חקירה זו נעצר שטיינמץ בדצמבר האחרון בחשד כי שיחד את נשיא גינאה לשעבר לנסנה קונטה ואת אשתו מאמדי טור.

 

בני שטיינמץ , צילום: הילה ספאק בני שטיינמץ | צילום: הילה ספאק בני שטיינמץ , צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות