אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: נתניהו האריך את כהונתו של ממלא מקום נציב שירות המדינה צילום: youtube

ברגע האחרון: נתניהו האריך את כהונתו של ממלא מקום נציב שירות המדינה

כהונתו של פראוור תמה אתמול בלילה, הבוקר הודיע נתניהו על הארכתה בשלושה חודשים נוספים. גורמים בנציבות: התנהלות שערורייתית של ראש הממשלה.

03.09.2017, 10:26 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר הבוקר (א') מכתב בו הוא מאריך את כהונתו של ממלא מקום נציב שירות המדינה, אהוד פראוור, בשלושה חודשים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

כהונתו הזמנית של פראוור תמה אמש בחצות. גורמים בנציבות ובממשלה הגדירו כשערורייתית את ההתנהלות של ראש הממשלה, שהמתין עד הבוקר כדי להודיע לפראוור האם עליו להתייצב בקומה 3 בה שוכנת הנציבות או לקומת הקרקע בה יושבים סמנכ"לי משרד ראש הממשלה.

אהוד פראוור, צילום: צילום מסך יו טיוב אהוד פראוור | צילום: צילום מסך יו טיוב אהוד פראוור, צילום: צילום מסך יו טיוב

ביום חמישי האחרון מסרו גורמים המקורבים לראש הממשלה כי אין בכוונתו להאריך את כהונתו של פראוור לעוד שלושה חודשים, ועד הבוקר לא היה ברור מה תהיה ההחלטה.

בפניית כלכליסט למשרד ראש הממשלה בשאלה מה כוונת נתניהו לעשות בנוגע לנציבות נמסר כי "כשיהיה מה להודיע - נודיע".

המשמעות המעשית של אי הארכת כהונתו של פראוור הייתה נציבות ללא נציב – מצב שאינו תקין, ולכן הייתה ציפיה לההחלטתו של נתניהו הבוקר.

גורמים בנציבות סברו כי המהלך של נתניהו היה מיועד "להחליש" את פראוור שרק לפני שלושה שבועות סירב לדון באפשרות למנות סמנכ"לי משרדי ממשלה ללא מכרז - מהלך שמשמעותו פריצת הסכר למינויים פוליטיים בהתאם להמלצות ועדת שקד-לוין הזוכה לתמיכה גורפת מנתניהו.

נזכיר כי פראוור אינו הבחירה הראשונה וגם לא השנייה של נתניהו לתפקיד. אחרי סיום הקדנציה של משה דיין, הנציב הקודם, בחר נתניהו לתפקיד במיכל עבאדי, החשבת הכללית לשעבר, בחירה שזכתה להתנגדות נחרצת מצד שר הבריאות יעקב ליצמן.

מיד לאחר מכן שוחח ראש הממשלה עם דרורית שטיינמץ, מנהלת תקציבים ופרויקטים במשרד ראש הממשלה, אך מינויה התנגש עם התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

זו הפעם השנייה שפראוור מכהן כממלא מקום נציב: גם לפני חמש שנים הוא כיהן בתפקיד זה אחרי פרישתו של שמואל הולנדר מהתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות