אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה צרכנית: ניתן יהיה לשלם בכרטיס אשראי בדואר ללא ריבית צילום: דור מנואל

בשורה צרכנית: ניתן יהיה לשלם בכרטיס אשראי בדואר ללא ריבית

בשלב זה מדובר בתשלומים לרשויות ממשלתיות בסכום של עד 4,000 שקל. עד היום, כל מי שרצה או חויב בתשלום כלשהו לבנק הדואר לא יכול היה לעשות זאת בכרטיס אשראי ללא ריבית

03.09.2017, 17:25 | עמרי מילמן

ניתן יהיה לשלם לרשויות הממשלתיות בסניפי הדואר באמצעות כרטיס אשראי עד לסכום של 4,000 שקל, ללא ריבית. כך עולה מהסכם שנחתם בין סגן החשב הכללי באוצר, מרדכי אלישע לחברת דואר ישראל.

מטרת המהלך היא להנגיש את שירותי התשלום לממשלה שעומדים על מיליארדי שקלים מדי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

סניף דואר , צילום: אוראל כהן סניף דואר | צילום: אוראל כהן סניף דואר , צילום: אוראל כהן

בשלב הראשון, שיתחיל לאחר החגים לפי האוצר, יתאפשר לשלם בדרך זו עבור מספר שירותים במשרדי התחבורה (הנפקת רישיון רכב ורישיון נהיגה) והמשפטים.

באוצר מתחייבים כי תוך מספר חודשים יורחב השירות לכלל משרדי הממשלה.

עד היום, כל מי שרצה או חויב בתשלום כלשהו לבנק הדואר לא יכול היה לעשות זאת בכרטיס אשראי ללא ריבית. האפשרויות שעמדו בפני אותו חייב היו - תשלום במזומן, צ'ק, או בתשלומים הכוללים ריבית בכרטיס אשראי.

כיום ניתן לשלם חשבונות בדואר לחברת חשמל, בזק, רשויות המס, קנסות משטרה, אוניברסיטאות וכדומה - בעד 36 תשלומים עד 100 אלף שקל אולם התשלום כלל כאמור ריבית שאף חצתה את ה-4% בחישוב שנתי. כמו כן, מתן האשראי לחייב היה בכפוף לשיקול דעתן הבלעדית של חברות האשראי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הדואר מתקדם? שיבואו לראות איך עובד הדואר בארה"ב,
מדינה "קצת" יותר גדולה מישראל, פשוט לראות ולקנא. שיפסיקו לבלבל את המוח עם כל מיני רעיונות בומבסטיים וישיתחילו לעשות דבר פשוט אחד שלשמו נועד הדואר, והוא לחלק דואר בבתים כמו שצריך. באיזור שלי מחלקים דואר אולי אחת לשבועיים (לא הגזמה כלל) וגם מה שמגיע, מגיע חלקית. זה לא נקרא דואר שעובד, זו פשוט בדיחה. והתורים בסניפים? פשוט בלתי נסבלים. הגיע הזמן אחרי כל כך הרבה סבל שיועילו קודם כל להתרכז לפתור את הדברים האלמנטריים האלה בשירותי הדואר, ואחרי כן יטפלו ברעיונות אחרים.
יעקב  |  03.09.17
5.
באמת הגיע הזמן לבטל את ההסדר המושחת הזה
זה הסדר מושחת ומלוכלך שקיים כבר עשרות שנים, בין חברות האשראי לבין הדואר וכנראה גם עם האוניברסיטאות, ואולי עם מוסדות נוספים, שכולם, או כל מיני פקידים מושחתים - בטח מתחלקים ביניהם - בריבית שנאלצים לשלם כל מי שמשלמים את התשלומים האלו בדואר בכרטיס אשראי.
חכמה מאד  |  03.09.17
לכל התגובות