אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוזניצקי הנפיק את החברה של אבא ויקבל 600 אלף שקל צילום: עמית שעל

קוזניצקי הנפיק את החברה של אבא ויקבל 600 אלף שקל

אז מה אם המניה של מנרב פרויקטים הגיעה לשפל מאז הנפקתה? החברה ביקשה - והגופים המוסדיים תמכו ברוב כמעט מוחלט - מענק לבן של בעל השליטה בחברה־האם

18.09.2017, 08:15 | אלי שמעוני

דרור קוזניצקי, מנכ"ל מנרב פרויקטים ובנו של בעל השליטה במנרב אחזקות אברהם קוזניצקי, יקבל מענק של 600 אלף שקל. המענק ניתן על הנפקת מנרב

פרויקטים, חברה־בת של מנרב אחזקות (71.77%) שנעשתה במרץ השנה. מנרב פרויקטים הנפיקה מניות ב־132 מיליון שקל, והשווי בהנפקה עמד על 335 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

רוב כמעט מוחלט של הגופים המוסדיים שמחזיקים במנרב פרויקטים אישרו את המענק. 93.76% מהמשתתפים שאינם בעלי עניין (כלומר מנרב אחזקות) תמכו במענק. מבין המוסדיים, המתנגד המהותי ביותר היה בית ההשקעות אפסילון, שמחזיק ב־0.6% מהחברה.

המענק יינתן בשני שלבים. חציו הראשון יוענק בימים הקרובים, ואילו החצי השני יינתן בכפוף לשער המניה הממוצע בסוף כל רבעון עד לרבעון השני של 2019.

מזימון האסיפה הכללית עולה כי ועדת התגמול של מנרב קבעה תנאי סף לקבלת יתרת המענק: עלייה של 25% לעומת שער המניה הממוצע ב־30 הימים שקדמו לישיבת הוועדה. הוועדה התכנסה ב־9 באוגוסט, אז עמדה מניית מנרב פרויקטים על שפל של 4.36 שקלים. שער זה נמוך ב־20% מהשער בהנפקה במרץ.

מהדו"חות הכספיים לשנת 2016 עולה כי עלות שכרו השנתית של קוזניצקי הבן היתה 1.7 מיליון שקל. בנוסף משלמת החברה־הבת למנרב אחזקות דמי ניהול של 3.2 מיליון שקל וכן ריבית ושכירות של 2 מיליון שקל.

מימין: דרור ואברהם קוזניצקי, צילום: עמית שעל מימין: דרור ואברהם קוזניצקי | צילום: עמית שעל מימין: דרור ואברהם קוזניצקי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות