אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות מנתקת את פעילות הסייבר הבטחוני מסייברביט צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות מנתקת את פעילות הסייבר הבטחוני מסייברביט

החברה הודיעה על שינוי מבני בפעילות הסייבר שלה: תחום המודיעין והביטחון יעבור לניהול חטיבת היבשה והתקשו"ב וסייברביט תהיה מעתה אחראית רק על הסייבר המסחרי. מנכ"ל סייברביט: "הגידול בפעילות חידד את השונות בפעילויות - לערב מין שאינו במינו לא עוזר"

18.09.2017, 09:44 | מיקי גרינפלד ודרור רייך

אלביט מערכות מודיעה הבוקר (ב') על ארגון מחדש של פעילות הסייבר שלה, שהתנהלה עד כה תחת חטיבת סייברביט (CYBERBIT Solutions).

במסגרת השינוי, פעילות הסייבר בתחום המודיעין והביטחון תופרד מסייברביט ותחל לפעול תחת חטיבת היבשה ומערכות התקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה) של אלביט מערכות. במקביל, תחת סייברביט תמשיך אלביט מערכות לנהל את פעילות הסייבר המסחרי שלה. השינוי יכנס לתוקף ב-1 בינואר 2018.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לבורסה על דבר השינוי ציינה אלביט מערכות כי "עסקי הסייבר המסחרי צמחו בשנתיים האחרונות ועל מנת לשמר את הצמיחה ואת הנגישות הגבוהה ללקוחות בשווקים הייחודיים של התחום (הסקטור הפיננסי, סקטור התשתיות, וכו') החברה החליטה למקד את התחום המסחרי תחת מותג סייברביט".  

פעילות הסייבר הבטחוני של אלביט מערכות צורפה לחברה רק לפני מעט יותר משנתיים. בחודש מאי 2015 רכשה החברה את הפעילות מידי נייס, וצירפה אותה לסייברביט - חברה שהוקמה במיוחד לצורך מיזוג הפעילות הנרכשת עם פעילות הסייבר הקיימת של אלביט מערכות. תמורת חטיבת הסייבר שילמה אלביט מערכות לנייס סכום של 157 מיליון דולר.

כשנה מאוחר יותר פרצה מחלוקת קשה בין שתי החברות סביב העסקה.אלביט מערכות טענה שהוטעתה על ידי נייס בנושאים שונים, כולל מצגים לא מדויקים על פרויקטים של החטיבה שאליהם נחשפה במסגרת בדיקת הנאותות.

מנהל סייברביט עדי דר, הסביר בשיחה עם "כלכליסט" את הרקע לשינוי המבני. "מראש בסייברביט היו  שתי חברות נפרדות עם מערכות, הביטחוניות והאזרחית, עם אנשי מכירה נפרדים, לקוחות נפרדים והנהלה נפרדת, מתוך הבנה שיש סינרגיה אבל גם הרבה מאוד מהשונה, בעיקר ברגולציה", אמר דר.

"עולם הסייבר על כל הרבדים שלו צומח בקצב מסחרר, יש דרישה בכל השווקים, אבל הגענו לנקודה בתקופה האחרונה, בעיקר עקב הגידול שמחדד את השונות בין שתי  החטיבות, להבנה שיש להפרידן. שתיהן מצליחות מאוד ולראייה מספר העובדים גדל כל הזמן. האסטרטגיה שלנו מבוסס על פוקוס ועל צרכי השוק - ולכן פיצלנו, לערבב מין שאינו במינו, זה לא עוזר", הוסיף דר.

 

אלביט מערכות, תחת ניהולו של בצלאל (בוצי) מכליס, סיימה את הרבעון הראשון של 2017 עם עלייה של 3.9% בהכנסות ל-749 מיליון דולר. למעט חטיבת היבשה של החברה, רשמה החברה גידול בכל חטיבות הפעילות, כאשר חטיבת מערכות התקשו"ב רשמה עלייה של 26%  בהכנסות. הרווח הנקי ירד ב-12.7% ל-45.5 מיליון דולר.

אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן (45.8%) מרכזת את פעילותה בפיתוח, ייצןר ושיווק של מערכות לוחמה אלקטרוניות והיא משמשת הן כקבלן ראשי והן כספקית משנה של מוצרים ומערכות לתעשיות בעולם. נכון לסיכום הרבעון הראשון הסתכם צבר ההזמנות של החברה בכ-7.06 מיליארד דולר, עלייה של למעלה מ-2% ביחס לצבר הזמנות בסיכום שנת 2016.  

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות