אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-6 ייצא אחד: אלו המועמדים הסופיים לתפקיד מנהל רשות החברות צילום: נמרוד גליקמן

פרסום ראשון

מ-6 ייצא אחד: אלו המועמדים הסופיים לתפקיד מנהל רשות החברות

המועמדים שהגיעו לישורת האחרונה במירוץ לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות במקום אורי יוגב שפורש החודש: ינקי קווינט, מיה ליקוורניק, מירה מינס, אבי גפן, חיים פישר ואבי חודין

19.09.2017, 11:03 | אדריאן פילוט

ינקי קווינט, מיה ליקוורניק, מירה מינס, אבי גפן, חיים פישר ואבי חודין, הם ששת המועמדים הסופיים לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות במקום אורי יוגב שעוזב את תפקידו החודש.

ועדת האיתור, בראשות מנכ''ל משרד האוצר, שי באב''ד, ראיינה אתמול (ב') חמישה מועמדים והיא צפויה לסיים את סבב הראיונות כבר בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

ינקי קווינט , צילום: עמית שעל ינקי קווינט | צילום: עמית שעל ינקי קווינט , צילום: עמית שעל

ינקי קווינט, היועץ המשפטי של רמ''י הוא המועמד המוביל לתפקיד ומועמדו של שר האוצר, משה כחלון ובאב''ד עצמו. לקווינט, אשר התאפיין בקשיחותו בהיותו יועץ משפטי של רמ''י חיסרון בולט: הוא חסר ניסיון עסקי, תכונה הכרחית להצלחה בתפקיד שכן מדובר בארגון שמנהל עשרות חברות – חלקן חברות ענק - שמפרסמות דוחות כספיים, חלקן מנפיקות אגרות חוב ומחוייבות להשגת יעדים כספיים. כמו כן, גורמים המעורים בפרטים מסרו ל"כלכליסט" כי קווינט סייע מאד בפרסום המכרזים הקשורים למחיר למשתכן - הפרויקט הגדול של השר כחלון, שמקדם את קווינט.

מועמדת ראויה נוספת היא עו''ד מיה ליקוורניק, שפרשה בשנה האחרונה מפירמת עורכי הדין שהקימה, אך כאן הבעיה הפוכה: לליקוורניק אין ניסיון מעשי במגזר הציבורי. 

גם אבי גפן, שהיה בכיר באגף התקציבים ושכיהן כמנכ''ל אלסטום, הגיע אתמול לראיון. עוד שם שהגיע לגמר הוא אבי חודין, שכיהן כמנכ''ל נתיבי איילון. במירוץ נותרה שני מועמדים פנימיים: מירה מינס, המכהנת עתה כסגנית מנהלת רשות החברות והנציגה שלה בארגון ה-OECD. מועמד נוסף הוא חיים פישר, בכיר ברשות, שעלה לכותרות בעקבות פנייה יזומה מטעמו נגד אורי יוגב למבקר המדינה, חיים שפירא, והצביע על שורה של ליקויים בהתנהלות הרשות. לפי הערכות, סיכויו של פישר להתמנות - קלושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות