אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה כדאי ללמוד באוניברסיטה אם רוצים להיות מיליארדרים צילום: שאטרסטוק

מה כדאי ללמוד באוניברסיטה אם רוצים להיות מיליארדרים

מחקר שבחן את הנתונים של 100 האנשים העשירים בעולם, בהם שמות מוכרים כמו מארק צוקרברג, ביל גייטס וג'ף בזוס - חושף מה הם למדו, מה היתה העבודה הראשונה שלהם, וכמה מהם לא סיימו תואר

20.09.2017, 18:11 | שירות כלכליסט
אם אתם רוצים להיות מיליארדרים, רצוי שתלכו ללמוד הנדסה באוניברסיטה, או שתתחילו לעבוד כאנשי מכירות. כך לפי מחקר חדש שערכה חברת ההשמה הבריטית ארון וויליס (Aaron Wallis Sales Recruitment), שבחנה את הנתונים של מאה האנשים העשירים בעולם לפי הדירוג של מגזין פורבס. המחקר חושף מה הם למדו, מה הייתה העבודה הראשונה שלהם וכמה עשירים הם הפכו להיות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הבדיקה, ל-75 מבין מאה האנשים העשירים בעולם יש תואר אקדמי, ומתוכם 22 למדו הנדסה. עם זאת, גם לבעלי הראש ההומני שבינינו יש תקווה, שכן שני מיליארדרים סיימו תואר בהיסטוריה.

בקרב 25 המיליארדרים שלא סיימו תואר יש גם שמות מוכרים, כמו מארק צוקרברג שנשר מלימודיו בהארוורד והקים את פייסבוק.

מארק צוקרברג. לא סיים את התואר, צילום: אי פי איי מארק צוקרברג. לא סיים את התואר | צילום: אי פי איי מארק צוקרברג. לא סיים את התואר, צילום: אי פי איי

יתרה מכך, 53 מבין מאה העשירים החלו לעבוד בחברה שאינה בבעלות משפחתית, בעוד ש-30 ירשו תפקיד או עבדו בחברה שבבעלות המשפחה שלהם ו-17 הקימו עסק משל עצמם. 19% מבין המיליארדרים שלא ירשו את הונם, החלו את הקריירה בתפקיד מכירות. 17% עבדו כסוחרי מניות.

"כיום אפשר לראות שכמעט כל האנשים הבכירים בעסקים סיימו לימודים גבוהים, וכי תואר יכול להוות צעד ראשון חשוב לקראת הקריירה העתידית", סיכם רוב סקוט מחברת ההשמה.

100 המיליארדרים שנבדקו - ביניהם שמות ידועים כמו ביל גייטס, וורן באפט וג'ף בזוס - מחזיקים ביחד בהון מצרפי של 2.3 טריליון דולר.

5 התארים הנפוצים ביותר בקרב עשירי העולם:

1. הנדסה: 22

2. מנהל עסקים: 16

3. מימון וכלכלה: 11

4. משפטים: 6

5. מדעי המחשב: 4

5 העבודות הראשונות השכיחות ביותר בקרב העשירים:

1. מכירות: 10

2. סוחרי מניות: 9

3. מפתחי תוכנה: 5

4. מהנדסים: 5

5. אנליסטים: 4

תגיות