אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היסטוריה למולר-מארסק: מוכרת את פעילות המכליות לאחר 89 שנים צילום: בלומברג

היסטוריה למולר-מארסק: מוכרת את פעילות המכליות לאחר 89 שנים

החטיבה תימכר לבעלת השליטה במולר-מארסק תמורת 1.17 מיליארד דולר כחלק ממהלך למקד את פעילותה בתחומים אחרים

20.09.2017, 13:33 | שירות כלכליסט
חברת מולר-מארסק (A.P. Moeller-Maersk) מסרה היום (ד') כי תמכור את חטיבת המכליות שלה למחזיקת השליטה בה תמורת 1.17 מיליארד דולר. מדובר במהלך נוסף של החברה הדנית, במסגרת מאמץ נרחב לצמצם את היקף פעילותה.

קראו עוד בכלכליסט

מכירת מארסק טנקרס – אחת ממפעילות המכליות הגדולות בעולם – היא המכירה השנייה של החברה מאז הודיעה על תוכניותיה בספטמבר שעבר להפריד בין פעילות התחבורה לפעילות האנרגיה של התאגיד.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

בחודש שעבר הודיעה מארסק על מכירת חטיבת הנפט שלה - Maersk Oil - לטוטאל (Total) הצרפתית תמורת 4.95 מיליארד דולר. החברה עדיין מחזיקה בחטיבת הקידוח, המפעילה אסדות נפט וגז בים הצפוני, ובחטיבת האספקה. האחרונה כוללת צי של 44 ספינות תמיכה לפעילות הקידוח הימי שלה, שאותן תוכל למכור או להנפיק.

מנכ"ל מארסק, סורן סקו, אמר אתמול כי המכירות מייצגות "צעד חשוב באסטרטגיה לשחרור משאבים ולמיקוד הצמיחה העתידית של מולר-מארסק בשילוח ימי של מטענים, בנמלים ובלוגיסטיקה".

חטיבת המכליות נרכשה בידי אינווסט (APMH Invest ) - חברה בת של מולר הולדינגז, שהיא זרוע השליטה במולר-מארסק. ברגע שתושלם המכירה, מתכוונת הרוכשת ליצור קונסורציום עם מיטסוי (Mitsui) היפנית לשם הפעלת חטיבת המכליות.

המכירה היא נקודת מפנה עבור מארסק המחזיקה בפעילות המכליות מאז 1928. החטיבה שינעה מוצרי נפט מזוקק לרחבי העולם וכוללת צי של 161 כלי שיט וכן 3,100 עובדים.

מארסק אמרה כי תשתמש בהכנסות מהמכירות לכיסוי חובותיה.

תגיות