אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: המסחר ננעל ביציבות על רקע המתיחות עם צפון קוריאה צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

וול סטריט: המסחר ננעל ביציבות על רקע המתיחות עם צפון קוריאה

אפל נחלשה ב-1% בעקבות ביקורות שליליות על מוצריה החדשים; איבדה 50 מיליארד דולר מערכה מאז הציגה ב-12 בספטמבר שורה של מוצרים חדשים; הזהב מציג שבוע שני של ירידות, הנפט בשבוע שלישי של עליות

22.09.2017, 23:01 | שירות כלכליסט

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וארה"ב: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

האנג סנג ניקיי שנגחאי

פוטסי דאקס קאק

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות, לאחר שברוב שעות המסחר נסחרו המדדים המובילים בירידות קלות של עד 0.3% על רקע התגברות המתיחות מול צפון קוריאה. היציבות היחסית מוסברת על ידי אנליסטים בכך ששוק המניות כבר אינו רגיש לסוגיית האיומים ההדדיים בין ארה"ב והמדינה הסוררת. 

מפגן צבאי בצפון קוריאה, צילום: רויטרס מפגן צבאי בצפון קוריאה | צילום: רויטרס מפגן צבאי בצפון קוריאה, צילום: רויטרס

דאו ג'ונס ירד היום בפחות מ-0.1% ואילו נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בפחות משיעור זה. מניות הבריאות עלו ב-0.5% והובילו את המגמה החיובית במדד האחרון. בסיכום שבועי עלה דאו ג'ונס ב-0.4% (שבוע שני רצוף של עליות במדד זה) ו-S&P 500 התחזק ב-0.1%, ונאסד"ק ירד ב-0.3%.

מניית אפל איבדה היום 1%, ומאז הציגה ב-12 בספטמבר את קו המוצרים החדשים שלה, ובהם מכשירי אייפון חדשים, איבדה 50 מיליארד דולר מערכה - בדומה לשוויין של איביי, טארגט, פורד או נורת'רופ גרומן - לרמה של 779.1 מיליארד דולר. השבוע נחלשה המניה ביותר מ-5%. זאת בעקבות ביקורות שליליות וביקושים מתונים בלבד למכשיר האייפון 8.

21:50 - הנפט (WTI) התחזק ב-0.2% לרמה של 50.7 דולר לחבית ושיא של ארבעה חודשים, ובסיכום שבועי עלה ב-0.4% - שבוע שלישי ברציפות של עליות. הברנט עלה ב-0.8% לרמה של 56.9 דולר לחבית ובסיכום שבועי הוסיף 2.2% לערכו - שבוע רביעי רצוף של עליות. סיבה מרכזית לכך היא הודעה של הוועדה המפקחת המשותפת של חברות אופ"ק ויצרניות הנפט שאינן חברות בארגון המאשרת כי המדינות עומדות בקיצוץ מכסת הייצור עליה התחייבו, וזאת ברמה של 116% באוגוסט לעומת 94% ביולי. במקביל עשויה להירשם ירידה בתפוקה בארה"ב, לאחר שלפי נתוני בייקר היוז חלה ירידה במספר האסדות הפעילות במדינה - ב-5 ל-744 - ומדובר בשבוע השלישי של ירידות בנתון זה.

20:45 - הזהב התחזק ב-0.2% וננעל ברמה של 1,294.8 דולר לאונקיה, וזאת יום לאחר שהציג שפל מאז ה-24 באוגוסט והפעם הראשונה מאז ספטמבר שירד מתחת לרמת 1,300 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי איבד הזהב יותר מ-2% - שבוע שני של ירידות במתכת - לאחר הודעת הפדרל ריזרב השבוע כי יעלה את הריבית פעם נוספת עד סוף השנה. המתיחות מול צפון קוריאה אוששה מעט את מחירו של הזהב.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

19:30 - נשיאת הפדרל ריזרב בקנזאס, אסתר ג'ורג' אמרה היום כי היא מקווה שהבנק המרכזי ישים את תוכנית רכישות האג"ח שלו ("ההקלה הכמותית") "בתוך קופסה" ולא ישתמש בה יותר, כך לפי דיווח ברויטרס. ג'ורג' אמרה את הדברים בנאום באוקלהומה סיטי וציינה כי שטף נתוני האינפלציה הנמוכים שפורסמו לאחרונה אינו מהווה סיבה עבור הפד לעכב את העלאות הריבית המתוכננות.

18:30 - בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, כאשר פוטסי עלה ב-0.6% (בעקבות נאום רה"מ מיי על עתיד היחסים עם האיחוד האירופי), דאקס ננעל ביציבות וקאק עלה ב-0.3%. מדד סטוקס 600 האזורי ננעל בעלייה קלה של פחות מ-0.1%, ובסיכום שבועי עלה ב-0.6%. מניית ארסלור-מיטאל נחלשה ב-1.5% לאחר הידיעות שהתפרסמו השבוע על איחוד פעילויות הפלדה של טאטא וטיסנקרופ באירופה, דבר שיגביר את התחרות לחברה. מניית לוריאל בלטה בעליות של 4.9% בעקבות הערכות כי נסטלה תגדיל את חלקה בחברה בעקבות מותה של בעלת המניות המרכזית, ליליאן בטנקור. אלסטום זינקה ב-5% לאחר אישור הרשויות בצרפת לשיתוף פעולה עם סימנס לצורך מיזוג עסקי הרכבות של שתיהן.

מוצרי לוריאל, צילום: רויטרס מוצרי לוריאל | צילום: רויטרס מוצרי לוריאל, צילום: רויטרס

לעומת העליות בבורסה הבריטית, הליש"ט נחלשת בעקבות נאומה של מיי והיא מאבדת עתה 0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.352 דולר לליש"ט.

16:45 - נתוני מדד מנהלי הרכש במגזרי הייצור והשירותים לחודש ספטמבר בארה"ב: בתחום הייצור נרשמה עלייה מ-52.8 נקודות באוגוסט ל-53, אך בתחום השירותים נרשמה ירידה - מ-56 נקודות ל-55.1.

16:30 - המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר בירידות של עד 0.3% כצפוי על רקע התגברות המתחים הגיאופוליטיים מול צפון קוריאה ואיומיה לבצע ניסוי בפצצת מימן באוקיאנוס השקט. בסיכום שבועי צפוי דאו ג'ונס לעלות ב-0.4%, נאסד"ק - ב-1.8% ו-S&P 500 צפוי לאבד 0.1%. מניית ספרינט עולה ב-5% ומניית טי-מובייל עולה ב-1.4% על רקע דיווחים כי השתיים צפויות להכריז על מיזוג ענק בשוק הסלולר בארה"ב. אפל נחלשת ב-1.2% וצפויה לסיים את השבוע בירידות של 4.1% - השבוע הגרוע ביותר לפני השקת מוצר אייפון או אפל ווטש. בחודש האחרון איבדה המניה 6.5% מערכה - החודש הגרוע מאז אפריל 2016. מדד ICE הבודק את חוזקו של הדולר יורד ב-0.45 לרמה של 91.88 נקודות, ומוחק את העליות השבועיות שנרשמו בו.

14:55 - בניגוד לעליות השערים באירופה, הבורסות בניו יורק צפויות להיפתח עם ירידות שערים של עד 0.3%, כך מצביעים החוזים העתידיים על המדדים המובילים. ענקית הטכנולוגיה אפל יורדת ב-0.5% במסחר המוקדם וצפויה להמשיך את המגמה השלילית שהחלה לפני ארבעה ימים עם הדיווחים על הבעיות בשעון החדש של החברה וביקורות על מכשיר האייפון 8 החדש. למרות הירידות האחרונות, בבית ההשקעות ג'פריז דווקא העלו את מחיר היעד שלהם למניית אפל מ-190 ל191 דולר.

וול סטריט, צילום: רויטרס וול סטריט | צילום: רויטרס וול סטריט, צילום: רויטרס

12:55 - מדד יורו סטוקס 600 האירופי מאבד בשעה זו 0.8% מערכו, כאשר רוב המגזרים נמצאים בטריטוריה השלילית. יצרנית הפלדה ארסלור-מיטאל מאבדת 1.6%. החברה מתמודדת עם תחרות גוברת בעקבות הודעתן של טאטא וטיסנקרופ לאחד כוחות בשוק האירופי ולהקים את היצרנית השנייה בגודלה באירופה אחריה. יצרנית המנועים הבריטית סמית' צונחת בשיעור של 5% לאחר שדיווחה על דוחותיה השנתיים לפני מס. מניית לוריאל עולה בשעה זו ב-4%, לאחר מותה אמש של ליליאן בטנקור, האישה העשירה בהיסטוריה ובעלת החברה.

ראשית ממשלת בריטניה תרזה מיי מתכוונת להציע עסקת מעבר עם האיחוד של עד שנתיים, בנאום שתישא היום (ו'). כך על פי מקור בקבינט הבריטי. על הדברים מדווח היום ה-BBC. מיי תדרכה את צוותה הבכיר בישיבת קבינט בת שעתיים וחצי ברחוב דאונינג לגבי מה שהיא עתידה לומר בפירנצה, וצפויה להעלות הצעה "פתוחה ונדיבה" בשווי אפשרי של 20 מיליארד ליש"ט, למשך פרק זמן של שנתיים. משמעות הדבר היא שהאיחוד לא ייאלץ להרכיב מחדש את תקציבו הנוכחי וכך אף אחת מחברות האיחוד האחרות לא תיפגע מהברקזיט. הממשלה מקווה שנאומה של מיי, שסוכם עם הקבינט אולם נתון עדיין לשינויים, יזרז את שיחות הברקזיט. 

תרזה מיי, צילום: איי פי תרזה מיי | צילום: איי פי תרזה מיי, צילום: איי פי

10:45 - חברת טורקש איירליינס הודיעה כי בכוונתה לרכוש 40 ממטוסיה הבואינג 787-9 דרימליינר בעסקה שזמן רב מצפים לה, המסמנת את התאוששותה של חברת התעופה הטורקית לאחר מתקפת הטרור על שדה התעופה הבין לאומי של באיסטנבול בשנה שעברה - כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. כשתושלם העסקה, שוויה צפוי להגיע לכ-11 מיליארד דולר לפני ההנחות המקובלות ברכישות גדולות היקף כאלו. ההסכם, שפורסם במהלך טקס חתימה בניו יורק אתמול (ה') מגיע לאחר מחקר שוק בן כמה שנים ומגעים שערכה החברה לגבי רכישת מטוסים גדולי ממדים במסגרת תוכניותה להתרחבות.

מבט מבפנים על מטוס הדרימליינר של בואינג מבט מבפנים על מטוס הדרימליינר של בואינג מבט מבפנים על מטוס הדרימליינר של בואינג

 

 

10:35 - מדד מנהלי הרכש של גרמניה לחודש ספטמבר זינק לרמה של 57.8 נקודות - שיא של 77 חודשים. שער היורו עולה לשיא של 1.1985 דולר בשעה זו על רקע הנתון מגרמניה. גם מדד מנהלי הרכש של גוש היורו עלה לשיא: נקבע בספטמבר על 56.7 נקודות - רמתו הגבוהה זה ארבעה חודשים.

10:10 - המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר (ו') בירידות של 0.2% במדדים המובילים. במקביל, המסחר בבורסות אסיה ננעל בשעה האחרונה בירידות שערים - ניקיי היפני איבד 0.3% מערכו, האנג סנג בהונג קונג נחלש ב-0.7% ומדד שנגחאי בסין ירד ב-0.2%

9:10 - ירידות שערים נרשמות הבוקר (ו') בבורסות המובילות באסיה, על רקע דבריו של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. קים כינה את טראמפ "חולה נפש" ואמר שנאומו שלשום בניו יורק הוא "הכרזת המלחמה הפראית ביותר בהיסטוריה". קים הכריז כי הוא שוקל להגיב "בצורה החזקה ביותר שהייתה בהיסטוריה". מנהיג צפון קוריאה המשיך בביקורת על נאומו של הנשיא: "דבריו בעצרת הכללית של האו"ם לא מפחידים אותי ולא מרתיעים אותי, להפך, הם רק שכנעו אותי בצדקת דרכי".

סוכנות הידיעות הממלכתית של פיונגיאנג, KCNA, דיווחה כי השליט נשבע שיגרום לטראמפ לשלם ביוקר על דבריו: "אנחנו נאלף את חולה הנפש באמצעות אש. הוא ייאלץ להתמודד עם השלכות שמעולם לא ציפה להן". שר החוץ של צפון קוריאה, רי יונג הו, אמר כי הוא מאמין שקים ג'ונג און שוקל לבצע ניסוי בפצצת מימן באוקיינוס השקט. סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהפ" דיווחה כי השר שוחח עם כתבים בשולי עצרת האו"ם בניו יורק, ואמר כי הוא מעריך שכוונתו של קים בתגובה המדוברת לטראמפ היא ניסוי בפצצת מימן, אך הדגיש כי "אינו קורא את מחשבותיו". און אמר את הדברים לאחר שנאומו של נשיא ארה"ב באו"ם ועל רקע החתימה של טראמפ אתמול על צו שמרחיב את הסנקציות נגד מדינתו.

טיל של צפון קוריאה, צילום: אי פי איי טיל של צפון קוריאה | צילום: אי פי איי טיל של צפון קוריאה, צילום: אי פי איי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע אתמול (ה') כאמור על סנקציות חדשות נגד צפון קוריאה וזאת במטרה להקטין את הכנסות המדינה ולמנוע ממנה לפתח "את כלי הנשק הקטלניים ביותר שידועים לאנושות". לדברי טראמפ, הצו החדש מרחיב את כוחו של משרד האוצר האמריקאי לפעול נגד אנשים או גופים שמנהלים מסחר או מספקים שירות או טכנולוגיה לצפון קוריאה. בנוסף אמר טראמפ כי הבנק המרכזי בסין הנחה את הבנקים במדינתו לא לקיים עסקים עם צפון קוריאה.

המסחר בבורסות ניו יורק ננעל אמש (ה') בירידות שערים - מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.2% ושבר בזאת 9 ימי עלייה רצופים, מדד S&P 500 נחלש ב-0.3% ומדד נאסד"ק איבד מערכו 0.5%. החוזים על הנפט מסוג WTI למסירה בנובמבר ירדו ב-0.3% ומחיר חבית נקבע על 50.55 דולר בבורסת הסחורות של ני יורק. הזהב ירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז ה-24 באוגוסט, כשמחירו ירד היום בבורסת הסחורות של ניו יורק ב-1.6% ונקבע על 1,294 דולר לאונקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות