אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
15 המשרות החשובות בשירות המדינה לא ייפגעו מהשינויים של ועדת שקד-לוין צילום: נמרוד גליקמן, יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

15 המשרות החשובות בשירות המדינה לא ייפגעו מהשינויים של ועדת שקד-לוין

על פי הצעת המחליטים הסופית שצפויה לעלות ביום ראשון לאישור הממשלה, ועדות איתור של 15 משרות ימשיכו לפעול במתכונת הנוכחית של 5 חברים. ביניהן, הממונה על הגבלים עסקיים, המשנים ליועמ"ש, פרקליט המדינה ומנהל רשות המסים

28.09.2017, 11:53 | אדריאן פילוט

ועדות האיתור ל-15 המשרות החשובות ביותר בשירות המדינה לא ייפגעו מהשינויים שוועדת שקד-לוין מציעה - כך עולה מהצעת המחליטים הסופית שצפויה לעלות ביום ראשון לאישור הממשלה והגיעה ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

נזכיר כי שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין הציעו להגדיל את משקלם של החברים עם זיקה פוליטית בוועדות איתור וזאת על חשבון החברים בעלי זיקה מקצועית וא-פוליטית בהן. שני השינויים העיקריים שפועלים לכיוון זה הם: הקטנת מספר החברים בועדות מ-5 ל-3 בלבד (כאשר היו''ר הוא מנכ''ל המשרד הרלוונטי); והאפשרות להציע לשר יותר ממועמד אחד לבחירה למשרה.

מימין יריב לוין ואיילת שקד, צילום: נמרוד גליקמן, יאיר שגיא מימין יריב לוין ואיילת שקד | צילום: נמרוד גליקמן, יאיר שגיא מימין יריב לוין ואיילת שקד, צילום: נמרוד גליקמן, יאיר שגיא

המשרות שהוחרגו מהשינויים ולגביהן ועדות האיתור ימשיכו לפעול במתכונת הנוכחית הן: הממונה על ההגבלים העסקיים; המשנים ליועץ המשפטי לממשלה (ישנם 7 משנים); פרקליט המדינה; מנהל רשות המסים; ראש אגף הממונה על הבטחון (מלמ"ב); ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור; ראש הרשות לאכיפת דיני התכנון והבנייה; האפוטרופוס הכללי ומנהל הרשות להגנה על עדים.

לפי הצעה, עם אישור ההצעה, תוקם ועדת משנה בראשות היועץ המשפטי לממשלה ובה חברים גם נציב שירות המדינה ומנכ''ל משרד ראש הממשלה (או מי מטעמם) –שתבחן את 11 המשרות החשובות שדורשות ועדות איתור ויקבעו האם לגבי איזה משרות מספר החברים בועדת האיתור ירד ל-3 ובאיזה היא תשאר על 5. כמו כן, הועדה תקבע את הדרישות הנחוצות לחבר השלישי בועדת האיתור שחייב להיות חבר בעל רקע מקצועי מתאים למשרה שנידונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות