אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון אישרה: המשקיע שיציל את אלון - קורבין מונטגומרי בלום הקנדי צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

אלון אישרה: המשקיע שיציל את אלון - קורבין מונטגומרי בלום הקנדי

כפי שנחשף בכלכליסט, בלום ישקיע באלון באמצעות יגואר הקנדית למעלה מ-120 מיליון שקל ויקבל 60% ממניות החברה. בלום פנה למנכ"ל אלון ישראל ביום שני בערב, והמו"מ עמו היה מהיר ביותר

30.09.2017, 21:11 | גולן חזני

אלון ישראל הודיעה הערב כי קורבין מונטגומרי בלום (CORBIN MONTGOMERY BLUME) ישקיע באמצעות יגואר הקנדית 35 מיליון דולר (123 מיליון שקל) באלון ויקבל 60% ממניות החברה. מנכ"ל אלון ישראל אבי גפן הוסיף הערב כי ההשקעה תייצר ערך גבוה לאלון ישראל ומחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מאשרת אלון את הפרסום הבלעדי אתמול, ערב יום כיפור, באתר כלכליסט. יגואר הקנדית נסחרת בבורסת טורונטו תחת הסימול CVE בשווי של 4 מיליון דולר בלבד, ועפ"י ההודעה של אלון הוא יזרים מכספו הפרטי את ההון הנדרש לביצוע העיסקה.

שרגא בירן, צילום: אוראל כהן שרגא בירן | צילום: אוראל כהן שרגא בירן, צילום: אוראל כהן

אבי גפן מנכ"ל אלון ישראל, צילום: יח"צ אבי גפן מנכ"ל אלון ישראל | צילום: יח"צ אבי גפן מנכ"ל אלון ישראל, צילום: יח"צ

בלום שימש בין 2012 לינואר 2017 כמנכ"ל חברת המחצבים יגואר וכן כנשיא לחברה לייעוץ בנושא נפט וגז. בעבר שימש סגן נשיא לפיתוח עסקי של חברת אנרגיה קנדית, סופריור. לבלום פעילות פרטית של ציוד קידוחים ונדל"ן בקליפורניה והוא קנדי במקור שבחודשים האחרונים מבקש לרכוש נתח בקידוחי נפט וגז ישראלים.

בלום פנה למנכ"ל אלון ישראל ביום שני בערב, אחרי כשלון ההנפקה של החברה באמצעות בנק ההשקעות אינפריאל קפיטל, והמו"מ עמו היה מהיר כשביום שישי אישרו הדירקטוריונים של אלון ויגואר את העיסקה.

יגואר לא דיווחה עד לרגע זה על העסקה ולפי גורמים באלון היא אמורה לעשות זאת במהלך בימים הקרובים כשהתמורה לאלון אמורה לעבור במהלך השבוע. יצויין כי על פי ההסדר עם מחזיקי האג"ח של אלון המשקיע אמור להיכנס עד ל-1 באוקטובר, כלומר מחר יום ראשון.

עפ"י ההסדר שנחתם במארס, במידה ולא יוזרמו 120 מיליון שקל לחברה עד ל-1 באוקטובר כל המניות שמוחזקות בידי שרגא בירן והקיבוצים (75%) יועברו לידי מחזיקי האג"ח שלהם חבה החברה 1.6 מיליארד שקל. ביום שני נראה היה שנסתם הגולל והחברה עוברת למחזיקי האג"ח לאחר שהגיוס בהנפקה נכשל.

כניסת המשקיע היא הפתעה, ואם אכן העיסקה תתבצע הרי שבלום יקבל 60% מהמניות, מחזיקי האג"ח ישארו עם 25% ובירן והקיבוצים ידוללו ל-15%. לאחר ההשקעה יהיו בקופת אלון 220 מיליון שקל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות