אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוצ'י: נפסיק להשתמש בפרוות בעלי חיים החל מ-2018 צילום: גטי אימג'ס

גוצ'י: נפסיק להשתמש בפרוות בעלי חיים החל מ-2018

מנכ"ל בית האופנה: "נמשיך לחתור להיטיב עם הסביבה ועם בעלי החיים"; מוצרי הפרווה שנותרו במלאי יימכרו במכירה פומבית והרווחים יועברו לארגונים להגנה על בעלי חיים

13.10.2017, 11:19 | שירות כלכליסט

בית האופנה היוקרתי גוצ'י יפסיק להשתמש בפרוות בעלי חיים בבגדים מתוצרתו החל מקולקציית האביב-סתיו בשנה הבאה. מארקו ביזארי, נשיא ומנכ"ל החברה האיטלקית, הכריז השבוע על ההחלטה בנאום בבית הספר לאופנה "לונדון קולג' אוף פאשון". 

קראו עוד בכלכליסט

"אחריות חברתית היא אחד מערכי הליבה בגוצ'י, ואנו נמשיך לחתור להיטיב עם הסביבה ועם בעלי החיים", אמר ביזארי. לדבריו, ההחלטה לסיים את השימוש בפרוות נבעה בחלקה ממאמציו של סמנכ"ל קריאטיב של המותג, אלסנדרו מישל. "בבחירת ראש הקריאטיב החדש, רציתי למצוא מישהו המאמין גם כן בחשיבותם של אותם הערכים. חשתי זאת מיד עם פגישתי הראשונה עם אלסנדרו", הוסיף.

ביזארי גם הודה לארגון הבינלאומי לזכויות בעלי חיים (Humane Society International) ולארגון נגד שימוש בפרווה (Fur-Free Alliance) על חלקם בהחלטת בית האופנה.

מעיל פרווה של גוצ מעיל פרווה של גוצ'י | צילום: גטי אימג'ס מעיל פרווה של גוצ

הארגון הבינלאומי לזכויות בעלי חיים מסר בהודעה רשמית כי המהלך של גוצ'י הוא "שינוי משחק משמעותי" לעולם האופנה. הארגון ציין כי בבתי האופנה ארמני, הוגו בוס, יוקס נט-א-פורטה וסטלה מקרטני מסרבים להשתמש בפרוות בעלי חיים בבגדיהם.

גם ב-PETA, ארגון הפועל למען זכויות בעלי חיים ומוחה זה שנים ארוכות על השימוש בפרוות בעלי חיים בתעשיית האופנה, בירכו את ג'וצ'י על ההחלטה. "אחרי שנים של מחאות, גוצ'י אוסרת את השימוש בפרווה! תודה רבה לכל מי שהיה לצדנו לאורך השנים".

מוצרי הפרווה שנותרו במלאי יימכרו במכירה פומבית והרווחים יועברו לארגון הבינלאומי לזכויות בעלי חיים ולארגון האיטלקי למען בעלי חיים LAV.

בתוך כך, אנליסטים בבנק UBS העלו את מחיר היעד לחברת האם של ג'וצ'י, "קרינג" (Kering) ל-385 יורו, וזאת הודות לפופולאריות הגוברת של המותג.

תגיות