אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את "חוק הג'ובים" של שקד ולוין צילום: נמרוד גליקמן, יאיר שגיא

הממשלה אישרה את "חוק הג'ובים" של שקד ולוין

אושרו 2 שינויים משמעותיים באופן פעילותן של ועדות איתור לכ־100 המשרות החשובות ביותר בשירות המדינה וכן האפשרות למנות כ-13 משנים למנכ"לי משרדים ממשלתיים כמשרות אמון

15.10.2017, 13:23 | אדריאן פילוט

הממשלה אישרה לפנה"צ (א') את השינויים משמעותיים באופן פעילותן של ועדות איתור לכ־100 המשרות החשובות ביותר בשירות המדינה, כמו כן, את האפשרות למנות כ-13 משנים למנכ"לי משרדים הממשלתיים כמשרות אמון (מינויים פוליטיים), כפי שנחשף אמש ב"כלכליטס". מדובר בשתי המסקנות העיקריות של ועדת שקד-לוין.

קראו עוד בכלכליסט

הצעות אלו, שעברו ריכוך משמעותי במהלך החודשים האחרונים – בעיקר עקב התערבותו של היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה וועדת שירות המדינה - הועלו לאישור הממשלה לפני שבועיים בישיבת הממשלה. אז דחה אותן ראש הממשלה בנימין נתניהו וכינה אותם "רכות מדי".

נתניהו ביקש מיו''ר הקואליציה, דוד ביטן ומיו''ר ועדת הכספים, משה גפני, לגבש הצעת חוק ממשלתית שתשקף טוב יותר את רצונו להגדיל את הכוח פוליטי בשירות המדינה על חשבון הגורמים המקצועיים במשרד.

ל"כלכליסט" נודע כי בסוף השבוע האחרון הוכנסו 2 שינויים אשר קיבלו את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה ושל ועדת שירות המדינה (המורכבת מחמישה מנכ"לים של משרדים ממשלתיים ומחמישה חברי ציבור).

בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי

חברי הוועדה התבקשו לאשר הוא תיקון הנוסח בחלק המתייחס להרכב ועדות איתור. לפי ההצעה, מספר החברים באותן ועדות יצומצם משלושה לחמישה (עבור כ-100 משרות בשירות המדינה) כאשר חבר אחד (יו''ר הוועדה) יהיה מנכ''ל המשרד, החבר השני הנציב (או מישהו  מטעמו) והחבר השלישי - חבר שמוסכם על שניהם.

בנוסח הקודם נכתב שהוא יבחר "בהסכמה". ומה השינוי? החלפת המילה "יחדיו" במילה "בהסכמה".

"בעקבות הדיון בממשלה מבוקש להבהיר שהמינוי של הנציג הנוסף יהיה מינוי משותף ולשם כך הוצע להחליף את המילה 'יחדיו' במילה בהסכמה. השימוש במילה בהסכמה שגור בדברי חקיקה שונים ומשמעותו ברורה יותר", הוסבר לחברי ועדת השירות.

השינוי השני נוגע לחלק העוסק במינוי משנה למנכ''ל כמינוי פוליטי. בהצעה נאמר: "הוראות פסקה 02.621 לתקשי''ר 'לא יחולו על תפקיד הזה'". הוראות אלו מציינות כי עובדי לשכת מנכ''ל לא ישולבו בהיררכיה של המשרד וחל עליהם איסור ליתן הוראות והנחיות לדרג המקצועי של המשרד. לפיכך, המשנה למנכ''ל, על אף שיהיה מינוי פוליטי ומשרת אמון, יהיה רשאי לתת הוראות לדרגים המקצועיים של המשרד.

במקום לצטט את הוראת התקשי''ר נכתב כי "בתחומים ובמשימות אשר יופקדו עליו, המשנה למנכ''ל יהיה רשאי ליתן הנחיות והוראות לדרג המקצועי במשרד".

למען הסר ספק, נכתב כי "בשאר חלקי ההחלטה באשר לסמכויות של המשנה למנכ''ל – אין שינוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ממשלת הזדון ממשיכה ללעוג לאזרחי המדינה. נתניהו הורס את הליכוד והמדינה
ביום הבחירות הקרב ובא, נתניהו לא יצליח להתל יותר בציבור המתפכח. אין בושה לרמת השחיתות של נתניהו, הושיב בכסא שר מורשע בפלילים ובלי בושה באותו כסא בו פשע. רק בממשלת נתניהו יתכן דבר מרושע שכזה. שום שר ליכודניק לא היה מאפשר שחיתות כזו במידה והיה יושב בכסא ראשות הממשלה. רק נתניהו מסוגל עד כדי כך לבוז לאזרחי המדינה ולבוחרי הליכוד.
הציבור מתחיל להבין טוב יותר  |  15.10.17
8.
מנדלבליט....הלו..הלו..מנדלבליט-???
כן יועץ משפחתי יקר-מה דעתך?????איפה אתה???האם הדבר הרקוב והמיותר הזה-לא מפריע לך???????????.אז תסביר לכל הרוחות-מה תפקידך בעצם??ובשביל מה אנו מממנים אותך-110,000, שקלים מכספי המסים מידי חודש?????בשביל מה צריך עציץ שעולה כ"כ הרבה??????תשמיע את קולך ותספר לנו מה דעתך על הגועל נפש הזה.אל תהיה שפן שמתחבר בחור כל אימת שיש סרחון.והתקשורת מצופה שתציק לו בנושא בשנה הקרובה כדי להראות לו כמה שהוא מיותר.יש לפתוח בחקירה פלילית כנגד מי שהביא את החוק המופקר והבזוי הזה.
יעקב  |  15.10.17
לכל התגובות